Wrocławski przewoźnik rusza z dowozem obiadów dla emerytów MPK oraz medyków ze szpitala przy ulicy Kamińskiego. Dzięki temu, seniorzy spółki ograniczą ryzyko zachorowania na koronawirusa, a lekarze na pierwszej linii walki z COVID-19 nie będą martwić się co zjedzą na obiad. Dania przygotuje wrocławska restauracja Cafe Równik.

W okresie szczytu trzeciej fali pandemii ważne jest, aby ci najbardziej narażeni na chorobę ograniczyli kontakt z innymi osobami. Ta ostrożność dotyczy w dużej mierze seniorów. Z tego powodu MPK Wrocław rusza z pomocą swoim były pracownikom.

Dowożąc obiady naszym emerytom chcemy im podziękować często za kilkadziesiąt lat służby dla wrocławian. Sztafeta pokoleń trwa, ponieważ o osobach, które oddały serce wrocławskiej komunikacji miejskiej nie można zapominać – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Pamiętajmy też, że dla osób starszych wyjście do sklepu po zakupy może być niezwykle ryzykowne. Chcemy to ryzyko ograniczyć, więc od dzisiaj będziemy rozwozić codziennie kilkadziesiąt obiadów.

Trafią one nie tylko do byłych pracowników MPK, ale także do lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Kamińskiego. Przewoźnik rozpoczyna dowożenie jedzenia 7 kwietnie, podczas Światowego Dnia Zdrowia.

W ten sposób  chcemy symbolicznie podziękować medykom za ich codzienną walkę o zdrowie wrocławian – dodaje Balawejder.

Obiady będą pochodzić z Cafe Równik. Lokal ten funkcjonuje jak zwykła restauracja, ale też pełni rolę terapeutyczną dla pracujących tam osób z niepełnosprawnościami.

Bez pracy pojawia się wśród naszych podopiecznych frustracja i regres w terapii – mówi Małgorzata Młynarska, założycielka Cafe Równik oraz prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji. Osoby pracujące w Równiku muszą być aktywne, muszą mieć coś do robienia. To dobrze wpływa na ich stan ducha, godność, oraz na kondycję emocjonalną. Jeśli te osoby nie miałyby stałego zajęcia to źle wpłynęłoby to na ich terapię. Dzięki współpracy z MPK i gotowaniu obiadów, Równik będzie mógł dalej istnieć.

MPK Wrocław i Cafe Równik będą pomagać lekarzom oraz emerytom przez miesiąc.

Piotr Krejner
materiały prasowe

Kultura działa zdalnie. Propozycje spektakli Teatru Polskiego [LISTA]

Poprzedni artykuł

Koszykarski Śląsk w półfinale Energa Basket Ligi!

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.