Pierwszym miejscem, w którym można zapłacić jednym spojrzeniem jest restauracja Sushi Naka Naka zlokalizowana na wrocławskim Ołtaszynie. Jest to możliwe dzięki połączeniu technologii z naturą, a tego dokonała firma PayEye z Wrocławia.

Spółka stworzyła kompletny system płatniczy opierający się na akceptacji płatności oraz identyfikacji użytkownika za pomocą biometrii tęczówki oka i jako pierwsza na świecie udostępnia go komercyjnie. Usługa payeye jest dostępna od 24 czerwca 2020 r. Gdy dwa lata temu tu we Wrocławiu narodziła się myśl o payeye – usłudze i produkcie, które zwiększają komfort życia i podwyższają bezpieczeństwo płatności – nie wiedzieliśmy jak daleko zaprowadzą nas nasze wypowiedziane marzenia. Ekosystem już działa, wchodzimy na rynek pilotażowo w naszym rodzinnym mieście, Wrocławiu. Dzisiaj z naszej usługi można skorzystać w Sushi Naka Naka – miejscu, w którym zrealizowaliśmy pierwszą płatność payeye w kwietniu 2020 roku – informują twórcy innowacyjnej usługi. Jak podają w komunikacie prasowym lista partnerów rośnie z dnia na dzień. 

Korzystania z prostej a jednocześnie najbezpieczniejszej opcji potwierdzania płatności tęczówką oka jest możliwe po wejściu na www.payeye.com, zarejestrowaniu się, odwiedzeniu partnera usługi, gdzie płacimy jednym spojrzeniem.

Wybraliśmy tęczówkę oka, bo jest to najskuteczniejsza metoda identyfikacji spośród wszystkich metod biometrycznych. Dzięki swojej niezawodności zwiększa bezpieczeństwo transakcji, a na tym, jako twórcom ekosytemu PayEye, zależy nam najbardziej – powiedział prezes PayEye sp. z o.o. Krystian Kulczycki.

Powstała we Wrocławiu spółka PayEye działa pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i ma status Małej Instytucji Płatniczej. Poza faktem oparcia całego systemu płatności na unikalnym wzorcu tęczówki oka ludzkiego, ekosystem PayEye jest niezależny i bezpieczny a składają się na niego autorskie, innowacyjne urządzenia płatnicze POS, portfel elektroniczny dla użytkowników oraz algorytmy przetwarzające tęczówkę na wzorzec biometryczny (payeye code).

Zarówno dla klientów biznesowych, zwanych przez nas Partnerami PayEye, jak i konsumentów mamy specjalne oferty na dobry początek. – dodaje Krystian Kulczycki. W ramach kampanii „payeye od pierwszego spojrzenia” pierwsze 1000 osób po założeniu konta payeye otrzyma 50 zł do wykorzystania u Partnerów PayEye.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mini słowniczek

  • PayEye – nazwa firmy
  • payeye – nazwa usługi płacenia tęczówką oka
  • urządzenie płatnicze PayEye – terminal płatniczy
  • payeye code – obraz tęczówki oka (wzór) zapisany w formie alfanumerycznego kodu

PayEye sp. z o.o., to polski fintech, który wprowadza pierwszy na świecie tak bezpieczny, wygodny i kompletny system płatniczy opierający się na akceptacji płatności oraz identyfikacji użytkownika za pomocą biometrii tęczówki oka. Spółka PayEye ma status Instytucji Płatniczej i jako pierwsza na świecie wprowadza takie rozwiązanie komercyjnie.

Identyfikacja tęczówki oka, to najskuteczniejsza metoda identyfikacji człowieka, spośród wszystkich metod biometrycznych. Płacąc payeye nie potrzebujesz portfela, karty płatniczej, zegarka czy telefonu, wystarczy tylko jedno spojrzenie. To kolejny etap rozwoju płatności biometrycznych, który w związku ze swoją niezawodnością oraz zerowym współczynnikiem fałszywych odrzuceń ma szansę zastąpić dotychczasowe formy uwierzytelniania użytkownika.

Łącząc technologię z nauką, firma PayEye stworzyła cały, niezależny i bezpieczny ekosystem, na który składają się autorskie, innowacyjne urządzenia płatnicze POS, portfel elektroniczny dla użytkowników, algorytmy przetwarzające tęczówkę na wzorzec biometryczny (payeye code) a w przyszłości także rozwiązania do bankomatów i e-commerce.

Gonitwy przeszkodowe wracają na Partynice – 1 lipca odbędzie się drugi dzień wyścigowy sezonu 2020

Poprzedni artykuł

Nadal są wśród nas ludzie handlujący śmiercią – powinni być surowo karani

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.