WiadomościWideo/Galerie

Mozaika świętowania – 101. rocznica odzyskania niepodległości we Wrocławiu [VIDEO]

1

Narodowe Święto Niepodległości było obchodzone we Wrocławiu, jak w całej Polsce, w sposób przypominający mozaikę.

Od wydarzeń podniosłych, jakimi były nabożeństwa i oficjalne apele do imprez o charakterze kulturalnym i integracyjnym – tak wyglądała paleta zaproszeń, z jakimi do wrocławian wystąpiły instytucje i środowiska.

Jedną z nich był Wrocławski marsz „Żeby Polska była Polska” inicjowany przez środowiska narodowe. Decyzją urzędników ratusza został rozwiązany, mimo iż podobna decyzja sprzed roku, została niedawno uznana przez sąd jako niezgodna z prawem regulującym zgromadzenia publiczne.

Relacje 11-listopadowego świętowania we Wrocławiu wypełniały przekazy medialne i portale społecznościowe. Już wczoraj przekazaliśmy naszym Czytelnikom krótki filmowy obrazek ukazujący nastroje, jakimi wczoraj wypełniony był Wrocław – zobacz nasze video. To „sklejone” nagrania amatorskie, ale oddają klimat wczorajszych przeżyć.

Nie brakowało emocji – dobrych emocji, bo sportowych

Poprzedni artykuł

Uwaga Seniorzy – fałszywi wnuczkowie i fałszywi policjanci nadal telefonują do mieszkańców Wrocławia

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] Jak co roku, wydarzenia, mające uświetnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, obfitują w masę kontrowersji i stanowią prawdziwą, wrocławską kość niezgody. Nie inaczej było w tym roku. Od Radosnej Parady, przez Bieg Niepodległości po wieczorny Marsz „Żeby Polska była Polska”. Było też szereg innych interesujących wydarzeń, które zapowiadaliśmy w naszym portalu. Zapraszamy na krótkie podsumowanie 11 listopada 2019. Wczoraj udostępniliśmy też krótką etiudę filmową na ten temat. […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.