KomunikacjaSamorządWideo/Galerie

Most Osobowicki póki co w planowanej przebudowie – ratusz uspokaja: wiele zależy od głosów mieszkańców [VIDEO]

0

Wrocławski ratusz ogłosił zamiar przebudowy Mostu Osobowickiego. Most ma odzyskać historyczny wygląd i być bardziej bezpieczny.

Jak już informowaliśmy w naszym portalu, zamiarem urzędników jest, by jezdnia na moście została… zwężona tak, by znalazło się tam miejsce na dwukierunkową drogę rowerową. Na pasie w kierunku centrum dopuszczony zostanie ruch autobusowy na torowisku, a z centrum jeden pas będzie przeznaczony tylko dla kierowców, a na drugim znajdzie się wbudowane torowisko, po którym będą jeździć autobusy i samochody. Zobacz nasze video.

Ta koncepcja nie podoba się wielu mieszkańcom, a ich głosem jest Michał Kurczewski – przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej. Radny w tej sprawie złożył interpelację i napisał list do prezydenta Jacka Sutryka alarmując, że skutkiem realizacji opisanego wyżej planu będą ogromne korki i nie będzie się tamtędy dało jechać. Wielu mieszkańców Wrocławia podziela zdanie radnego.

Wśród sceptyków jest wielu osiedlowych radnych z Osiedla Karłowice- Różanka, którzy niedawno protestowali przeciwko planowanej przebudowie mostu w kształcie jaki zapowiedział ratusz. Przewodniczący zarządu osiedla Karłowice- Różanka Grzegorz Maślanka domaga się konsultacji społecznych w tej sprawie. Uwzględnimy głosy mieszkańców i przeprowadzimy konsultację społeczne nic nie jest jeszcze przesądzone, jeśli idzie o przebudowę mostu – uspokaja Bartosz Nowak rzecznik miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje odpowiedzialnej za przebudowę mostu.

Krótko mówiąc na razie nie wiadomo dokładnie jak będzie przebiegała ani kiedy ruszy przebudowa Mostu Osobowickiego we Wrocławiu. Miejmy nadzieję, że głosy mieszkańców zostaną wysłuchane i korków w tym miejscu większych nie będzie. Zawsze jednak warto dmuchać na zimne i studzić zbyt optymistyczne koncepcje urzędników.

Łukasz Ciona

Wrocławski weekend na sportowo

Poprzedni artykuł

Porpora, Hasse & Händel – opera arias – muzyka baroku

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.