W ubiegły czwartek w godzinach wieczornych, funkcjonariusze ze staromiejskiego komisariatu wrocławskiej Policji otrzymali zgłoszenie o bardzo niebezpiecznej sytuacji mającej miejsce w jednym z mieszkań na osiedlu Szczepin.

Natychmiast zostali tam skierowani mundurowi, którzy niestety znaleźli ciało 65-letniego wrocławianina. Bezzwłocznie funkcjonariusze rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, jak doszło do śmierci mężczyzny. Praca operacyjna policjantów doprowadziła do zatrzymania, a także postawienia zarzutów dwóm młodym mężczyznom.

Policjanci już tego samego wieczora zatrzymali 6 osób związanych z tą sprawą. Zabezpieczyli również liczne materiały dowodowe oraz rozpoczęli pracę operacyjną, aby ustalić dokładny przebieg zdarzenia, jak się okazało – zabójstwa. Z wstępnych ustaleń policjantów wynikało bowiem, że 65-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Jednak, aby ustalić dokładną przyczynę śmierci, decyzją prokuratora ciało zostało skierowane do zakładu medycyny sądowej.

Policjanci wytypowali dwóch mężczyzn, którzy dzięki zebranym przez funkcjonariuszy materiałom, usłyszeli zarzuty popełnienia aż trzech przestępstw. Dwaj 28-letni mieszkańcy Wrocławia, wielokrotnie notowani za liczne, wcześniej popełnione przestępstwa, tym razem odpowiedzą za pobicie mężczyzny, kradzież, a także zabójstwo. Wiele wskazuje na to, że do zbrodni doszło na tle rabunkowym. W czynnościach uczestniczyli funkcjonariusze wydziału kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego, techniki kryminalistycznej, a także będący na miejscu prokurator.

Na podstawie zgromadzonych materiałów obaj trafili na kilka najbliższych miesięcy do aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kratami mogą spędzić nawet resztę swojego życia, o czym zdecyduje sąd.

Poprzez: KMP Wrocław

43 lata temu Śląsk zdobył mistrzostwo Polski – cofnijmy się w czasie do tych pięknych chwil

Poprzedni artykuł

Zmień piec w realu – wirtualnie pomoże w tym chatbot lub doradca online

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.