Salezjański Wolontariat Misyjny we Wrocławiu ruszył z kampanią „Mongolski maluszek czeka na ciuszek”. Jej celem jest pomoc w przetrwaniu srogiej zimy mieszkańcom Domu dla Chłopców Ulicy w Ułan Bator.

Od 2001 r. w stolicy kraju Ułan Bator Salezjanie prowadzą ośrodek dla dzieci ulicy. W Don Bosco Caring Center przebywa obecnie blisko 30 chłopców. Część z nich uczy się zawodu w szkole technicznej, co ułatwi im start w dorosłe życie. Pozostali uczęszczają do publicznych szkół podstawowych. W chwilach wolnych od nauki pomagają w kuchni, w ogrodzie, a także dbają o czystość. Wiedzą, że dom ten jest dla nich jedyną szansą. Jednak koszt jego utrzymania to przeszło 63 tys. dolarów rocznie! Opłaty wzrastają szczególnie w zimę, która w Mongolii trwa ponad 5 miesięcy. Dochodzą wtedy opłaty za ogrzewanie oraz konieczny jest zakup ciepłych ubrań dla podopiecznych. I w tym właśnie chcemy im pomóc.

W Mongolii temperatury już spadły poniżej -20 stopni. Dzieci zamieszkujące Don Bosco Caring Center w Ułan Bator potrzebują naszego zaangażowania. Oddając zalegające w szafie ubrania możemy podarować dzieciom ulicy odzież na zimę oraz ogrzewanie. Każdy kilogram to złotówka przekazana na ten właśnie cel – mówi Paula Łuszczek, koordynator kampanii.

Nadając nowe życie ubraniom, których już nie nosimy, nie tylko pomagamy dzieciom w Mongolii, ale także dbamy o środowisko. Według ONZ, zasoby potrzebne do wyprodukowania nawet jednej sztuki odzieży są ogromne. Za przykład podają jedną parę dżinsów – do wyprodukowania jej potrzeba 7,5 tys. litrów wody. Z kolei przemysł obuwniczy przyczynia się do 8 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych. – Wraz z portalem UbraniaDoOddania.pl chcemy także zwrócić uwagę na problem, jakim jest zasypywanie Naszej Planety odzieżą. Na całym świecie przemysł odzieżowy produkuje rocznie około 92 milionów ton odpadów tekstylnych – dodaje Łuszczek.

Jak można pomóc?

Po zarejestrowaniu się na stronie www.ubraniadooddania.pl należy wybrać kampanię UBRANIA DLA DZIECI ULICY W MONGOLII. Klikając przycisk POMAGAM będziemy mogli zamówić bezpłatnego kuriera, który odbierze zapakowane przez nas ubrania. Ważne, żeby były one w dobrym stanie i nadawały się jeszcze do noszenia. Szczegóły na wyżej podanej stronie oraz u Organizatorów kampanii www.wroclaw-swm.pl   

Bezpośredni link do kampanii: Ubrania do oddania

Wrocław inicjuje kampanię dotyczącą przeciwdziałania przemocy

Poprzedni artykuł

SYCÓW: Sala edukacyjna OGNIK w obiektywie naszej kamery [WIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.