Globalne Centrum Testów zostało otwarte we Wrocławiu. To przedsięwzięcie WABCO Holdings Inc. – spółki, która jest dostawcą technologii poprawiających bezpieczeństwo, wydajność i łączność pojazdów użytkowych.

Uruchomione w ubiegłym tygodniu Centrum Testowe stanowi rozszerzenie istniejącego Centrum Badań i Rozwoju WABCO otwartego pod koniec 2014 r. Nowa inwestycja kosztowała 3,3 mln dolarów amerykańskich. Centrum umożliwia testowanie funkcjonalności i trwałości w komorach klimatycznych w ekstremalnych temperaturach w celu poprawy bezpieczeństwa i wydajności pojazdów użytkowych. Obiekt pozwoli na testy wydajności i wytrzymałości szeregu rozwiązań, w tym platformy modułowych układów hamulcowych, automatycznej skrzyni manualnej i sprężarek samochodowych, które mają poprawić bezpieczeństwo i wydajność pojazdów.

Różnorodne komory klimatyczne umożliwiają najnowocześniejsze testy i pomiary motoryzacyjne w ekstremalnych zakresach temperatur. Znajdzie się w nim również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów. Nowe wrocławskie Centrum Testowe umożliwia zwiększenie naszych możliwości w zakresie walidacji produktów, co pozwoli nam zaoferować naszym klientom większą wartość i jakość – relacjonuje dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Centrum Testowego w WABCO Polska dr inż. Elżbieta Gawin.

Dzięki rozszerzeniu możliwości Centrum Badawczo-Rozwojowego nasi pracownicy zdobędą dalsze doświadczenia i kompetencje w opanowaniu rozwoju produktu i systemu, które poprawią bezpieczeństwo, wydajność i komunikację pojazdów ciężarowych, które widzimy każdego dnia na naszych drogach – informuje Paweł Pałubiński, country & site leader w WABCO Polska.

WABCO jest wiodącym na świecie dostawcą układów sterujących hamulcami oraz innych zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność w samochodach komercyjnych. W Polsce od 1999 r. i jest ważnym miejscem dla globalnej działalności WABCO z centrum badawczo-rozwojowym i dwoma zakładami inżynierii produkcji we Wrocławiu oraz zakładem regeneracji produktów REMAN w Stanowicach.

Nowe Globalne Centrum Testów we Wrocławiu zostało oficjalnie otwarte przez dr Christiana Brenneke (Dyrektor Inżynierii Produktu WABCO), Jerome‘a Esculiera (Dyrektor Inżynieringu Regionu WABCO EMEA), Thomasa Papenheima (Dyrektor Globalnego Centrum Testowego WABCO), Pawła Pałubińskiego (Dyrektor Generalny WABCO Polska) oraz Elżbietę Gawin (Dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Centrum Testowego w WABCO Polska) – na zdjęciu od lewej.

Firma WABCO, wywodząca się z korporacji Westinghouse Air Brake Company założonej blisko 150 lat temu, z pełnym przekonaniem wdraża założenie „mobilizacji inteligencji pojazdów” aby wesprzeć przyszły, coraz bardziej intensywny rozwój branży pojazdów komercyjnych w kierunku systemów autonomicznych oraz technologii wykorzystujących łączność internetową i energię elektryczną. WABCO kontynuuje wprowadzanie pionierskich innowacji, aby uczestniczyć w kluczowych fazach rozwoju technologii w zakresie pojazdów autonomicznych i wykorzystać swoją rozległą wiedzę specjalistyczną do integracji złożonych układów sterowania i systemów zabezpieczeń, które są niezbędne do skutecznego i bezpiecznego sterowania dynamiką pojazdu na każdym etapie podróży, zarówno na autostradzie i w mieście, jak i podczas składowania.

Motywowana do działania wizją bezwypadkowej jazdy i koniecznością stosowania bardziej ekologicznych rozwiązań transportowych, firma WABCO jest także liderem w dziedzinie zaawansowanych systemów zarządzania flotą i usług cyfrowych, które przyczyniają się do zapewnienia większej efektywności floty komercyjnej.

Najpierw zygzakiem, potem łapówką – przegiął i teraz czeka go kara

Poprzedni artykuł

Na rolkach po Wrocławiu – szykuje się nowa impreza

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.