Minął miesiąc od pierwszego dzwonka w tym roku szkolnym. Nauczyciele wychowania fizycznego nie kryją, że jak bumerang powrócił problem fikcyjnych zwolnień z prowadzonych przez nich zajęć.

Lekarze bezradnie rozkładają ręce i nie są w stanie wyeliminować symulantów podczas teleporady. Zawodniczki WKS Śląsk Wrocław, które znamy już z serwisu video naszego portalu, przekonują, że ruch jest najlepszą drogą do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia – szczególnie w czasie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Zawodniczki kobiecej drużyny w piłkę nożną WKS Śląsk Wrocław przygotowały list, który trafi do wrocławskich szkół. W wielu dyscyplinach, również w piłce nożnej, ważną rolę odgrywają statystyki. A one są druzgocące – co dziesiąty uczeń w naszym kraju brał udział w tylko w połowie lub mniejszej części wszystkich lekcji WF-u w ciągu roku szkolnego. Doprowadziło nas to do alarmujących wniosków, którymi musimy się z Wami podzielić – piszą w otwartym liście adresowanym do uczniów, a także rodziców młodzieży w wieku szkolnym.

Aktywność fizyczna to jedno z najlepszych znanych nam lekarstw na choroby trapiące współczesne społeczeństwa. A dlaczego? Ponieważ przede wszystkim zapobiega ich powstawaniu! Sport zmniejsza ryzyko zachorowań na depresję, choroby układu krążeniowo-oddechowego czy otyłość. I nie dajcie sobie wmówić, że W-F to najmniej ważny przedmiot, albo że zabiera czas na naukę. Nic z tych rzeczy! Badania potwierdzają, że aktywność fizyczna zwiększa ilość istoty szarej w mózgu, dzięki czemu nauka przebiega efektywniej i przyjemniej – przekonują sportsmenki oraz ich trener.

Foto: udostępnione przez WKS Śląsk Wrocław

#17Milionów – warto mieć świadomość czym jest ta choroba

Poprzedni artykuł

Autyzm może być atutem na rynku pracy – projekt AsperIT jest połączeniem doświadczenia w sektorze IT ze społeczną odpowiedzialnością [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.