Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z wrocławskiej komendy miejskiej patrolowali jedno z osiedli na Starym Mieście. Zauważyli zaparkowany pojazd z nienaturalnie zachowującą się osobą wewnątrz.

Widząc funkcjonariuszy, mężczyzna przestał rozglądać się nerwowo i wyszedł z auta. Policjanci postanowili od razu zweryfikować co jest powodem zachowania mężczyzny i podjęli interwencję w momencie, kiedy chciał się oddalić. Chwilę później okazało się, że posiada znaczną ilość środków odurzających. 21-latek miał m.in. amfetaminę, marihuanę, a także haszysz. Twierdził, że towar zakupił kilka dni temu za granicą, z przeznaczeniem na własne potrzeby.

Z zabezpieczonej przez policjantów ilości narkotyków, można byłoby jednak po podziale, uzyskać ponad 620 porcji handlowych.

Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sąd uzna, że ilość narkotyków była znaczna, wtedy zagrożenie karne może wzrosnąć nawet do lat 10.

Poprzez: Policja Wrocław

Jednośladem szybciej i bliżej – więcej miejskich rowerów i stacji

Poprzedni artykuł

Inwestycje w innowacyjność – Politechnika Wrocławska rozwija nowe projekty

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.