Policjanci z komisariatu na Grabiszynku kilka minut po godzinie 16. otrzymali zgłoszenie o młodej osobie znajdującej się na wiadukcie kolejowym. Zachowanie chłopca i miejsce, w jakim się znajdował wskazywało na, że może dojść do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Po chwili mundurowi byli już na miejscu, gdzie zastali nastolatka stojącego przy barierce przejazdu. Funkcjonariusze podjęli rozmowę z młodym mężczyzną i namówili go do zejścia z wiaduktu. Tym samym znalazł się on w bezpiecznym miejscu. Na miejsce zostali również wezwani ratownicy medyczni, którzy przejęli opiekę nad potrzebującym pomocy nastolatkiem. Dzięki profesjonalnym działaniom wrocławskich funkcjonariuszy, cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie i nie doszło do tragedii.

Policjanci w służbie, ale też po niej, przede wszystkim niosą pomoc drugiemu człowiekowi. Czasem tą pomocą jest zatrzymanie sprawcy przemocy domowej, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a czasem zwykła rozmowa. Tym razem to właśnie ta ostatnia wystarczyła, aby pomóc nastolatkowi, który chciał podjąć nieodwracalną decyzję.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Czasem, jak w opisanym wyżej przypadku, możemy spotkać na swojej drodze policjanta, który porozmawia z nami i powie, gdzie można udać się, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800702222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl , na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Poprzez: KMP Wrocław

Pociągi Kolei Dolnośląskich wracają na żelazne drogi – już w następnym tygodniu „odmrożone” będą 52 połączenia

Poprzedni artykuł

STUDIO FAKTY – Dariusz Piwoński: „Należy szukać oszczędności, gdzie indziej niż na wymianie pieców” [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.