Krzysztof Skarbek w dowcipny, mocno ostentacyjny i sobie tylko właściwy sposób przetwarza znane nam z mitologii postaci bogów i herosów, motywy, architekturę.

Konfrontuje je ze współczesnymi symbolami (przycisk on/off, bluetooth), bohaterami i techniką z kręgu pop kultury (Darth Vader, James Bond, King Kong, statki kosmiczne, roboty), czy problemami, z jakimi mierzy się współczesny odbiorca (walka o ekologię, cyberwojna, szkodliwe promieniowanie, pandemia), a jednocześnie udowadnia, że istnieje naturalna ciągłość między antykiem i współczesnością.

D obejrzenia jest ponad 40 prac (płótna, nadruki na banerach, film) Krzysztofa Skarbka, na co dzień profesora wrocławskiej ASP. Charakteryzuje je wyjątkowo mocna, kontrastowa kolorystyka, gęste faktury, użycie przez autora brokatu. Obok tradycyjnie namalowanych na płótnie albo banerach obrazach mamy też obrazy fotograficzne, na których autor połączył zarówno sfotografowanych podczas performansu znajomych przebranych w stylu epoki, jak i dołączył budynki, technologiczne (czołgi, łaziki, roboty), postaci wojowników galaktyki.

Ekspozycja „Mity Olimpu wobec współczesności” – Galeria Miejska – Wrocław – wystawę można oglądać do 9 grudnia 2021

„Trzej muszkieterowie” – o honorze, lojalności i przyjaźni

Poprzedni artykuł

“To was ku*** spale” – MPK Wrocław publikuje szokujące nagranie [WIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.