Blisko 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, nie przeszkodził 61-letniemu mężczyźnie wsiąść za kierownicę Mercedesa i ruszyć na zakupy. O podejrzanie zachowującym się kierującym policjantów poinformował odpowiedzialny pracownik jednej ze stacji benzynowych. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Leśnicy zostali skierowani przez dyżurnego na stację benzynową. Osobą zgłaszającą był pracownik stacji, który wykazał się obywatelską postawą, bo nie pozostał obojętny, widząc zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Niezwłocznie powiadomił mundurowych o tym, że najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna przyjechał samochodem dokonać zakupu alkoholu. Ze względu na jego stan psychofizyczny, alkohol nie został mu jednak sprzedany.

Policjanci szybko przyjechali na miejsce i potwierdzili przypuszczenia obsługi stacji, bo wspomniany kierujący, dmuchnął w alkomat z wynikiem 2 promili alkoholu w organizmie. Nie był to jednak koniec złych wiadomości, ponieważ 61-letni kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2023 roku.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kierujący popełnił, więc dwa przestępstwa opisane w Kodeksie karnym. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a o konsekwencjach, jakie poniesie, zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście ta lekkomyślna jazda nie doprowadziła do tragedii, jak niestety niejednokrotnie bywa. Cieszy fakt, że w naszym otoczeniu są ludzie czujący się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze, którzy reagują w takich sytuacjach w sposób prawidłowy.

Piotr Krejner
źródło: KMP Wrocław

Dieta DASH nie zadziałała? Może zafunduj sobie krótką głodówkę!

Poprzedni artykuł

Będą połączenia lotnicze Korea-Północna Wrocław. Kim Dzong Un kupuje Śląsk Wrocław [AKTUALIZACJA 02.04.2021]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.