Dowódca 16 DBOT płk. Artur Barański podpisał trójstronne porozumienie pomiędzy Spółką AMW TBS „Kwatera” i Agencją Mienia Wojskowego na mocy którego żołnierze Obrony Terytorialnej, będą mogli na preferencyjnych warunkach wynajmować lokale należące do Spółki. Działania mają zwiększyć atrakcyjność służby w 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Mieszkania we Wrocławiu przy ul. Koszarowej były do tej pory przydzielane  jedynie żołnierzom zawodowym. Teraz terytorialsi z 16 DBOT również  będą mogli tam zamieszkać.

To jest ukłon w kierunku 16 Dolnośląskiej Brygady, przede wszystkim do żołnierzy OT. Nie wszyscy mundurowi, tutaj we Wrocławiu mają swoje mieszkania. Dzięki tej ofercie żołnierze będą mogli z większą łatwością pogodzić służbę mieszkańcom regionu i stolicy Dolnego Śląska z życiem rodzinnym — powiedział po podpisaniu porozumienia dowódca dolnośląskich terytorialsów płk Artur Barański. 

Kto może wynająć mieszkanie?

— Żeby skorzystać z tych preferencyjnych warunków wynajmu mieszkania, trzeba być Terytorialsem 16 DBOT, wzorowym, wyróżniającym się żołnierzem.  Obecnie tych mieszkań jest póki co mniej niż naszych potrzeb — powiedział płk Artur Barański.

Stawki najmu są preferencyjne. Czynsz oszacowany został na kwotę ok. 19 zł. za m. kw. miesięcznie. Doliczyć do tego należy opłaty za media. Czyli koszt wynajęcia 60 metrowego mieszkania to dla żołnierza ok. 1400 zł. miesięcznie.

— Mieszkania są w dobrym standardzie, 50-60 metrowe, a stawki atrakcyjne” —podkreślił Paweł Ostrowski Dyrektor Departamentu Zarządzania Nieruchomościami.

Podobne mieszkania w tym rejonie Wrocławia wynajmowane są za 35-40 zł. za m.kw.  Umowy podpisywane są na dwa lata z możliwością przedłużenia. Dotyczy to żołnierzy, którzy służą w 16 DBOT i posiadają wzorową opinię przełożonych. 

Pierwsze lokale będą dostępne już w drugiej połowie czerwca tego roku. Szczegółową ofertę żołnierze dostaną już za kilka dni. Przed podjęciem decyzji o wynajmie, każdy chętny będzie mógł obejrzeć lokal.

Pierwszy etap to 6 mieszkań, do końca roku będzie ich 12, z czasem ta pula będzie zwiększana. Dotychczas w 16 DBOT zainteresowanych wynajmem mieszkań i ściągnięciem rodziny na czas służby jest 20 żołnierzy. 

W całej Polsce oprócz Wrocławia AMW TBS “KWATERA” oferuje mieszkania dla Wojsk Obrony Terytorialnej również w Krakowie i Gdyni oraz dla Brygady OT w Warszawie.

Piotr Krejner
fot: mat. pras.

Rusza Long Short Film Festival. O nagrody powalczą 52 filmy krótkometrażowe

Poprzedni artykuł

#VolleyWrocław z nowym drugim trenerem. To człowiek z Dolnego Śląska!

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. Pisowska bezczelność. Nie ma mieszkań dla prawdziwego wojska a są mieszkania dla wociarzy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.