Na Kleczkowie powstanie pierwszy park. To efekt wspólnej inicjatywy Rady Osiedla Kleczków, miejskiej radnej Jolanty Niezgodzkiej i radnej sejmiku Magdaleny Piaseckiej. Dla mieszkańców zostanie udostępniona przestrzeń w zachodniej części parku przy Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego.

— Kleczków to osiedle o gęstej zabudowie mieszkaniowej, głównie wielorodzinnej, a wśród mieszkańców jest wiele osób w wieku senioralnym. Jako Zarząd Osiedla Kleczków, wnioskowaliśmy o utworzenie parku, kierując się troską o ochronę istniejących zasobów zieleni,  podnosząc jej jakość i funkcjonalność. Przyjazne najbliższe otoczenie, możliwość spędzania czasu na zadbanych, bezpiecznych terenach zielonych, wpłynie na zwiększenie komfortu wypoczynku — powiedziała Barbara Rodzik, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Kleczków/Przyjazny Kleczków.

Na blisko hektarowym terenie między ulicami Reymonta i Kraszewskiego, w zachodniej części parku przy DCZP, powstanie otwarty dla mieszkańców park. Tak wynika z zapewnień władz województwa.

— W tym roku Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski w odpowiedzi na pisma moje i radnej Magdaleny Piaseckiej podtrzymał decyzję o otwarciu terenu parkowego dla mieszkańców i podkreślił celowość utworzenia otwartego parku na Kleczkowie. Realizacja projektu nie została zaniechana przez pandemię, ale termin zakończenia inwestycji nie jest jeszcze znany — mówi Radna Jolanta Niezgodzka

— Powstanie parku przyczyni się do aktywizacji i integracji mieszkańców, prowadzenia zdrowego stylu życia oraz podniesienia jakości życia, także osób z niepełnosprawnościami. Tereny proponowane na teren parku posiadają potencjał i stwarzają szansę zorganizowania ich jako bardziej przyjaznych i bezpiecznych, cennych „zielonych płuc” znajdujących się w centrum miasta. Zarząd Osiedla dołoży wszelkich starań aby doprowadzić teren do stanu, jak najlepiej spełniającego swoją funkcję wypoczynkową i rekreacyjną dla mieszkańców Kleczkowa — mówi Remigiusz Szczytko, Sekretarz Zarządu Osiedla Kleczków/Przyjazny Kleczków.

— Koncepcja przewiduje m.in.: dosadzenie drzew, krzewów, plac zabaw, łąkę kwietną i ogród społeczny. Co ważne, park będzie ogrodzony, z kontrolowanym wejściem i izolacją pozostałej części terenów zewnętrznych przy placówce. Do parku będzie można wejść od strony Kanału Miejskiego albo przy skrzyżowaniu ulicy Reymonta i Kraszewskiego. Trzymam rękę na pulsie i będę zabiegać o to, aby środki na realizację zadania zostały zabudżetowane na 2022 r. — zapewnia Radna Magdalena Piasecka.

2640 nowych przypadków COVID-19

Poprzedni artykuł

To on włamał się do blisko 30 lokali gastronomicznych we Wrocławiu. Zobacz nagrania z monitoringu [WIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.