Jak co roku świętujemy Miesiąc Rodziny, cykliczne wydarzenie, które stało się już wrocławską tradycją. Dziesiątki warsztatów, szkoleń i konsultacji z różnych dziedzin wypełnią czas od Dnia Matki po Dzień Ojca. Jedyna zmiana, wynikająca z obecnej sytuacji epidemiologicznej, to rezygnacja z pikników rodzinnych. Wszystkie tegoroczne spotkania w ramach Miesiąca Rodziny odbędą się w rzeczywistości wirtualnej.

Od Dnia Matki (26 maja) przez Dzień Dziecka (1 czerwca) po Dzień Ojca (23 czerwca) – a nawet dłużej, bo do końca czerwca – trwać będzie we Wrocławiu wielkie świętowanie – Miesiąc Rodziny. To czas, kiedy nasza uwaga kieruje się w stronę wrocławskich rodzin. W tym roku, który jest nietypowy, zmieniona jest formułę działania, poprzez przeniesienie zaplanowanych wydarzenia do internetu. Niezmienna natomiast pozostaje tematyka, która dotykać będzie bardzo szeroko rozumianej tematyki rodzinnej oraz rozwoju.

Warsztaty, wykłady, spotkania i konsultacje, które proponujemy w ramach Miesiąca Rodziny, przygotowane zostały wspólnie ze znakomitymi specjalistami z wielu dziedzin. Są wśród nich doświadczeni pedagodzy, psychologowie, trenerzy. Wypełnią one ostatni tydzień maja i niemal cały czerwiec.

Oferta jaką przygotowali organizatorzy jest szeroka. Znajdą się w niej m.in.:
  • wykłady i konsultacje psychologiczne, które będą dotyczyły m.in. lęku oraz sposobów radzenia sobie z nim,
  • zajęcia z robotyki dla najmłodszych, wprowadzające dzieci w świat niedalekiej przyszłości,
  • wykłady z cyberprzemocy, uzależnienia od nowych technologii i zagrożeń płynących z internetowego świata,
  • rozwojowe zajęcia dla ojców,
  • debata poświęcona przemocy,
  • warsztaty pierwszej pomocy prowadzone w ramach Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy,
  • zajęcia z fizjoterapeutą i osteopatą, który pomoże zadbać o zdrowie,
  • spotkania dotyczące wychowania w szacunku w ramach projektu WROdzina,
  • nauka pracy ze swoim ciałem i umysłem,
  • konkurs fotograficzny dla rodzin.

Na Facebooku powstało tradycyjnie wydarzenie Miesiąc Rodziny 2020 – będzie to miejsce, w którym każdy wrocławianin będzie mógł sprawdzić na bieżąco, co dzieje się w ramach Miesiąca Rodziny. Dołożymy wszelkich starań, żeby był to czas pełen wsparcia i rozwoju.

Udział we wszystkich spotkaniach, warsztatach i konsultacjach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy. Linki do nich podany jest w wydarzeniach w mediach społecznościowych i na stronie internetowej. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość ograniczenia liczby uczestników biorących udział w wydarzeniach.

12 lin, 1 trzon i 41 metrów – wrocławski trzonolinowiec (1)

Poprzedni artykuł

Medycyna onkologiczna stanowi priorytet – na Dolnym Śląsku rząd i samorząd działają razem [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.