materiały prasowe, fot. Wiktor Rzeżuchowski

Od czwartku do niedzieli (7-10 października) na terenie hal jeździeckich Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice odbędą się międzynarodowe zawody skokowe rangi CSI2*.

W wydarzeniu weźmie udział 135 zawodników z 8 państw, wśród nich m.in.: Abdullah Alsharbatly z Arabii Saudyjskiej – wicemistrz świata z 2010 i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz jeden z najlepszych rosyjskich skoczków Vladimir Beletskiy – uczestnik Mistrzostw Świata i finału Pucharu Świata. Pula nagród w konkursach wynosi 100 000zł. Zawody odbędą się z udziałem publiczności. Wszystkie osoby przebywające na trybunach będą zobowiązane do noszenia maseczek – wstęp wolny.

W tym roku zawodnicy powalczą o punkty do światowego rankingu w dwóch ciekawych konkursach – sobotniej Dużej Rundzie na punkty i czas oraz niedzielnym Grand Prix z rozgrywką. Pula nagród finansowych w obu z nich sięgnie 100 000 złotych.

W wydarzeniu weźmie udział 135 zawodników z 8 państw. Wśród gości zza granicy znajdują się: Abdullah Alsharbatly z Arabii Saudyjskiej – wicemistrz świata z 2010 i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie, będący w świetnej formie – w miniony weekend triumfował w zaliczanym do Pucharu Świata Grand Prix CSI w Tallinnie, doświadczeni reprezentanci Litwy – Matas Petraitis i Andrius Petrovas, oraz jeden z najlepszych rosyjskich skoczków Vladimir Beletskiy – uczestnik Mistrzostw Świata i finału Pucharu Świata, w tym sezonie członek drużyny Hamburg Giants Global Champions League.

Najliczniejszą grupę stanowią Polacy. W hali WTWK Partynice wystartują jeźdźcy i amazonki z krajowej czołówki, między innymi: Mściwoj Kiecoń, Aleksandra Kierznowska, Daria Kobiernik, Krzysztof Ludwiczak oraz Maksymilian Wechta, a także medaliści ostatnich mistrzostw Polski – Dawid Kubiak i Mateusz Tyszko.

Duży prestiż towarzyszyć będzie rywalizacji młodych koni, tradycyjnie we Wrocławiu rozgrywanej pod nazwą Talent Roku. Po raz kolejny, we współpracy z projektem Legendy Polskiego Jeździectwa, patronem tych zmagań będzie Picador – koń, na którym pierwszy indywidualny medal Igrzysk Olimpijskich zdobył dla Polski Adam Królikiewicz (Paryż 1924). Zwycięski koń tegorocznej odsłony wydarzenia otrzyma specjalną statuetkę ufundowaną przez Bober Team. Najlepszego młodego wierzchowca poznamy w sobotę.

Kibiców zachęcamy do oglądania zmagań online – wszystkie konkursy będą transmitowane na żywo w TylkoSkoki TV.

Ciche Godziny w Empiku w każdy wtorek i czwartek

Poprzedni artykuł

Zdewastował zabytkowy kościół na Szewskiej. Krzyczał obelżywe hasła

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.