Dolny ŚląskPolityka dla LudziWiadomościWideo/Galerie

Michał Dworczyk: „Dolny Śląsk nadal ma się rozwijać i do tego potrzebna jest współpraca przy realizacji konkretnych projektów” [VIDEO]

0

Województwo dolnośląskie otrzyma nie – jak pierwotnie prognozowano 870 milionów euro – lecz o 143 miliony euro więcej. Celem trwających negocjacji i ustaleń jest, aby na Dolny Śląsk trafiło nawet ponad 2 miliardy euro.

To deklaracja ministra Michała Dworczyka – szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który wczoraj we Wrocławiu wraz z wiceministrem funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą, poinformował o środkach, jakie w ramach nowego budżetu Unii Europejskiej trafią na Dolny Śląsk. Konferencję tę relacjonowaliśmy w naszym portalu.

Podczas briefingu prasowego oraz w rozmowie z nami minister Michał Dworczyk apelował do samorządowców o współpracę w zabiegach o jak największe zasoby finansowe dla regionu. Przełoży się to bowiem na realizowanie oczekiwanych przez mieszkańców ważnych projektów rozwojowych. O konkretnych zamierzeniach mówił także wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko. Zobacz nasze video.

Kwota ponad 870 milionów euro, która pojawiła się w przestrzeni medialnej, nie zadowoliła koalicjanta Prawa i Sprawiedliwość na Dolnym Śląsku, czyli Bezpartyjnych Samorządowców. Do tej kwestii odniósł się podczas konferencji prasowej wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Krzyżanowski. Natomiast wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski dziękował przybyłym politykom za współpracę w walce o fundusze mające stanowić o sile rozwojowej regionu.

Nikt nie ma wątpliwości, że Dolny Śląsk potrzebuje środków na dalszy rozwój. Od dzisiejszej pracowitości i skuteczności polityków zależy przyszłość naszego regionu.

Dariusz Nowakowski

„Uwaga! Wysiadanie na jezdnię” – nowy komunikat w MPK Wrocław

Poprzedni artykuł

Polski rynek przewozów międzynarodowych sceptyczny wobec Pakietu Mobilności

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.