Wrocławskim policjantom udało się uratować przed samobójstwem zdesperowanego mężczyznę. Dwaj inni mężczyźni dysponowali poważnymi ilościami niedozwolonych i niebezpiecznych substancji psychoaktywnych. Inna para zajmowała się handlem w garażu, ale sprzedawali nielegalne towary.
- Do dyżurnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wpłynęło zgłoszenie, o tym, że mężczyzna siedzący na parapecie wieżowca najprawdopodobniej chce z niego skoczyć. W związku z tym na miejsce pilnie skierowani zostali funkcjonariusze z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu. Kryminalni po dotarciu na miejsce zastali opisaną wyżej sytuację. W związku z tym, że istniało realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny jeden z policjantów rozpoczął z nim rozmowę, a drugi w odpowiednim momencie chwycił desperata, aby uniemożliwić mu skok z dużej wysokości. Profesjonalne i skuteczne działania zakończyły się sukcesem. Na szczęście nikomu nic poważnego w tej sytuacji się nie stało. Powodem tak dramatycznej decyzji miały być problemy osobiste. 41-latek trafił pod opiekę specjalistów.
Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Niestety nie zawsze pomoc przychodzi na czas, dlatego zachęcamy, aby korzystać z pomocy zanim podejmie się decyzje o ostatnim, nieodwracalnym kroku. Pomocy na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc pod numer alarmowy: 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr: 116123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania: 116111.
- Policjanci uzyskali informacje, iż w jednym z mieszkań na terenie stolicy Dolnego Śląska mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. Wizyta we wskazanym lokalu mieszkalnym doprowadziła do ujawnienia i zabezpieczenia znacznej ilości środków psychoaktywnych i odurzających jak również wagi jubilerskiej i banknotów w łącznej kwocie blisko 9 tysięcy złotych. Jako pierwszy zatrzymany został 16-latek (mieszkaniec powiatu wrocławskiego), przy którym policjanci ujawnili kilkadziesiąt porcji handlowych kokainy. Na kolejnym etapie czynności służbowych funkcjonariusze zatrzymali 28-latka. Widocznie zaskoczony kontekstem wykonywanych czynności przez policjantów mężczyzna nabrał przysłowiowej „wody w usta”, jednak całe starania na nic, gdyż w trakcie dokładnego sprawdzenia jego mieszkania, w jednym z pomieszczeń, stróże prawa ujawnili środki psychoaktywne i odurzające. W wyniku przeprowadzonych czynności w mieszkaniu policjanci ujawnili łącznie kilkaset porcji handlowych mefedronu i marihuany, kilkadziesiąt porcji kokainy, w tym 51 sztuk tabletek metamfetaminy. Ponadto w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli wagę jubilerską, jak również banknoty różnych nominałów o łącznej kwocie 8990 zł. W związku z powyższym 28-latek został zatrzymany i doprowadzony na teren najbliższej jednostki policji celem wykonania z jego udziałem czynności procesowych. Natomiast zatrzymany uprzednio 16-latek po wykonanych czynnościach jeszcze tego samego dnia został przekazany prawnemu opiekunowi. Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jednak w przypadku posiadania ich znacznej ilości kara ta może wynieść nawet 10 lat.
- Policjanci wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w garażu przy jednej z głównych ulic w centrum Wrocławia ujawnili dobrze prosperujący, lecz nielegalny biznes. Para mieszkańców stolicy Dolnego Śląska składowała oraz prowadziła tam sprzedaż nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz napojów spirytusowych. Kobieta odpowiadała za dystrybucję kontrabandy, natomiast jej partner dbał o to, aby na garażowych półkach nie zabrakło towaru, pełnił również rolę barmana, rozcieńczając spirytus i mnożąc w ten sposób zyski z nielegalnego procederu. Blisko 1000 paczek papierosów oraz 90 litrów napojów spirytusowych nie posiadało polskich znaków akcyzy. Ujawniona kontrabanda została zabezpieczona przez policjantów. Przedsiębiorcza para z centrum Wrocławia będzie musiała liczyć się z zarzutami dotyczącymi naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego, ustawy o Wyrobie Napojów Spirytusowych oraz Rejestracji i Ochronie Oznaczeń Graficznych napojów spirytusowych, jak też ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl