Centralna Komisja Egzaminacyjna podała dzisiaj wynik matur przeprowadzonych w terminie głównym, które – ze względu na pandemię koronawirusa – odbyły się w czerwcu br.

Według raportu opublikowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną województwie dolnośląskim, spośród 16 326 zdających, egzamin dojrzałości pozytywnie przeszło 72% maturzystów – z tego 81% w liceach ogólnokształcących i 56% w technikach. Znane też są wyniki w podziale na powiaty i typy szkół, co udostępniono dzisiaj w informacji OKE.

Ogółem najwyższą zdawalnością wykazali się absolwenci z Wrocławia – 80,7%. Na miejscu drugim są maturzyści z powiatu kamiennogórskiego – 79,2%. Pozycję trzecią zajmują zdający maturę z powiatu ząbkowickiego – 75,8%. Najsłabsze wyniki mają maturzyści z powiatów: wałbrzyskiego – 39%, wrocławskiego – 39,1% i górowskiego – 47%.

W klasyfikacji liceów ogólnokształcących wyniki matur są zdecydowanie lepsze, ale i tu widać spore różnice. Najwyższą zdawalność matur osiągnęli licealiści z powiatu ząbkowickiego – 90,3%. Następne korzystne wyniki uzyskali absolwenci liceów zdający w powiatach: jaworskim – 89,4%, kamiennogórskim i lubińskim – po 87,3% i we Wrocławiu – 85,6%. Na drugim brzegu z najsłabszymi efektami matur są licealiści z powiatów: wałbrzyskiego – 41,3%, wrocławskiego – 46,5% i górowskiego – 59%.

W powiecie ząbkowickim, który w wojewódzkiej klasyfikacji liceów ogólnokształcących uzyskał najwyższą zdawalność, odnotować należy, iż najlepsze wyniki uzyskali absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich, gdzie maturę w terminie głównym zdało 97% zdających. 

W klasyfikacji techników ogólnie wyniki matur, podobnie jak w całym kraju, tak na Dolnym Śląsku, są słabsze. Najwyższą zdawalność matur osiągnęli absolwenci z powiatu milickiego – 72,4%. Następni w kolejności są maturzyści z techników w powiatach: kamiennogórskim – 66,2%, zgorzeleckim – 65,4% i we Wrocławiu – 65%.Natomiast na dole tabeli znaleźli się byli uczniowie techników z powiatów: jeleniogórskiego – 26,5%, wałbrzyskiego – 30,8% i powiatu wrocławskiego – 32,7%.

S8 w trybach machiny urzędniczej – z Wrocławia do Kotliny Kłodzkiej ma być bezpieczniej i szybciej

Poprzedni artykuł

Szklanka whisky w dobie pandemii – dwóch zawodników Śląska Wrocław bawiło się w klubie [FELIETON]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.