Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek, otrzymali zgłoszenie od pracowników wrocławskiego MOPS-u, którzy nie mogli wykonać swoich czynności służbowych w jednym z mieszkań. Przez drzwi słychać było wyraźnie głosy małego dziecka…

…ale nikt z osób dorosłych, które powinny sprawować nad nim opiekę, nie odzywał się. Biorąc pod uwagę tą sytuację i zagrożenie zdrowia dziecka, niezbędna okazała się interwencja Policji. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol, który od razu podjął czynności skutkujące otwarciem drzwi przez właścicielkę mieszkania. Funkcjonariusze zastali w środku niespełna 4-letnią dziewczynkę, która pozostawała pod opieką kompletnie pijanej matki. 23-latka miała bowiem ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Kobietę, która okazała się być dodatkowo agresywna w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy, zatrzymano. Zatrzymana po konsultacji medycznej trafiła prosto do policyjnego aresztu, a dziewczynka znalazła bezpieczne schronienie w jednej z wrocławskich placówek opiekuńczych. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwa mama swoim zachowaniem stworzyła zagrożenie dla życia lub zdrowia swojej małoletniej córeczki, może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

48 godzin programowania – Hackathon dla Miast pokazał, że samorządy mogą wychodzić z kryzysu po pandemii

Poprzedni artykuł

„Nasze uczennice będą czuły się komfortowo w swojej szkole każdego dnia” – projekt „Różowa skrzyneczka w każdej szkole!”

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.