Blisko WrocławiaDolny ŚląskWideo/Galerie

Marzysz o spacerze w toni prawdziwych kolorów – w Wojsławicach spełnisz to pragnienie [VIDEO]

0

Jeśli masz dość miejskiego gwaru i chcesz się oderwać od męczącego zabiegania w pracy – to idź na całego i oderwij się od codziennej rzeczywistości. Gdzie? W Wojsławicach. Jak? Co najmniej na kilka godzin.

Znane już z naszej wcześniejszej wizyty Arboretum Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach (koło Niemczy w powiecie dzierżoniowskim) jest wymarzonym, idealnym i naprawdę cudownie rozległą przestrzenią. Tu zanurzysz się nie tylko w błogiej ciszy, ale w wielu barwach roślin i kojącej toni czystego powietrza.

O tym, dlaczego w wojsławickim arboretum szczególnie uroczo jest w maju – mówi Hanna Grzeszczak, która podkreśla, że kolory roślin można długo wymieniać, a ich różnorodność arboretum robi duże wrażenie. Ogromną popularnością cieszą się między innymi różaneczniki – co podkreśla Tomasz Dymny, wymieniając nazwy niektórych gatunków roślin, jakie można na własne oczy ujrzeć w Wojsławicach. Zobacz nasze video.

W Wojsławicach można spędzić cały dzień na spacerze po jednym z największych ogrodów, jaki mamy na Dolnym Śląsku. To miejsce cieszy się popularnością szczególnie w weekendy, ale i w dni robocze naprawdę można się tu wyciszyć i nacieszyć zmysły wrażeniami barw i zapachów, jakie daje nam natura.

Dariusz Nowakowski

Neodia – światło, dźwięk i przestrzeń

Poprzedni artykuł

Kolejny rekord największego polskiego banku – 5,5 miliona aktywnych użytkowników aplikacji IKO

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.