KomunikacjaWideo/Galerie

Mamy wakacje i mamy remonty – zaczęła się wymiana torowisk tramwajowych [VIDEO]

1

Plac Legionów i ulica Ślężna to miejsca, gdzie trzeba się liczyć z utrudnieniami w korzystaniu z komunikacji publicznej.

Jak już informowaliśmy za 6,4 mln zł zmodernizowane zostanie torowisko w ciągu ul. Ślężnej. Roboty objęły odcinek od ul. Sanockiej do ul. Kuronia oraz do ul. Dębowej do ul. Weigla. Za 4,6 mln zł odnowiony zostanie układ skrzyżowań tramwajowych w obrębie pl. Legionów. Oba remonty już są w toku i potrwają do końca sierpnia br., o tym w naszym video.

Według szacunków wrocławskich urzędników 11% torowisk wymaga pilnej wymiany. Liczba zdarzeń, w trakcie których wagony tramwajowe wypadały z szyn lub grzęzły w nich z powodu dekapitalizacji torowisk w ostatnich latach rosła lawinowo.

Ratusz zapewnia, że do roku 2023 na wymianę najbardziej zdegradowanych linii tramwajowych wydanych będzie ok. 50 mln zł. W ocenie wielu osób ta kwota jest zdecydowanie za niska w stosunku do rzeczywistych potrzeb.

Wrocławianie są jednak cierpliwi, o czym przekonał się wczoraj nasz reporter. W rozmowach z mieszkańcami usłyszał nieco cierpkich uwag adresowanych do organizatorów trwającego remonty, ale co do zasady większość liczy na poprawę warunków bezpieczeństwa jazdy wrocławskim tramwajami.

video: Rafał Sterczyński

Narkotyki i handel nimi wciąż pociąga – jednak nie popłaca

Poprzedni artykuł

Będzie targowisko, póki co jest trawiaste klepisko – ratusz szuka chętnego do prowadzenia placu targowego

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. […] zaniedbania z lat poprzednich (fatalny stan torowisk i nie tylko), oraz długie wstrzymywanie się z koniecznymi remontami (w poprzednich latach) doprowadziło do sytuacji, w której „rozkopane” jest „pół” […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.