Termin złożenia i korekty zeznania PIT mija 30 kwietnia. By rozliczać się we Wrocławiu wystarczy skorygować w zeznaniu podatkowym adres zamieszkania. Osoby, które zapłacą podatki we Wrocławiu mogą liczyć na bezpłatne wejściówki w miejskich instytucjach oraz na zniżki do innych wrocławskich atrakcji.

Każdy, kto płaci podatki w stolicy Dolnego Śląska, może uczestniczyć w programie Nasz Wrocław. Dzięki niemu przez cały rok można korzystać ze zniżek do wrocławskich atrakcji i instytucji oraz raz w roku skorzystać z darmowych wejść m.in. do ZOO, Hydropolis czy Aquaparku. To także tańsze bilety okresowe MPK.

W programie “Nasz Wrocław” uczestniczy już 114 tysięcy mieszkańców i zainteresowanie wciąż rośnie – podkreśla Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego. – Warto ściągnąć aplikację. Rocznie wrocławski podatnik dzięki programowi Nasz Wrocław może zaoszczędzić ponad 630 zł na bezpłatnych wejściówkach do miejskich instytucji, a do tego kolejne pieniądze na zniżkach dla dzieci czy biletach MPK.

Co ciekawe, w 2019 r. we Wrocławiu było 464 tys. czynnych podatników. Według danych Izby Administracji Skarbowej, w 2020 roku było ich już 490 tys. Magistrat zaznacza, że wsparcie miasta jest niezwykle ważne – szczególnie w kontekście niższych dochodów Wrocławia i wydatków w związku z epidemią koronawirusa.

Łączny ubytek dochodów miasta w 2020 r. z powodu epidemii wyniósł 156 milionów złotych. Tylko z samego PIT-u to 43 miliony. Duże ubytki zanotowaliśmy także przy okazji sprzedaży biletów MPK czy we wpływach ze sprzedaży mienia – zaznacza Marcin Urban, skarbnik Wrocławia. – Dodatkowo, łączna pomoc miasta dla mieszkańców, służb, oświaty czy szpitali to kolejne 100 milionów złotych. To zarówno bieżące wydatki i rezerwy w budżecie, jak i zwolnienia oraz ulgi dla przedsiębiorców.

Piotr Krejner

W prezencie na Dzień Kobiet zaproś ukochaną na… – …spacer po Pałacu Księżnej Marianny [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Bez złorzeczenia sobie i światu – „Wyspa” w reżyserii Piotra Cieplaka znowu na afiszu

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.