Krystyna Pączkowska

Kolejny młody zawodnik WKS-u dostał szansę uczestnictwa w zajęciach pod okiem trenera Jacka Magiery. Grający na co dzień w II-ligowym zespole Adrian Bukowski został zaproszony przez sztab szkoleniowy na trening pierwszej drużyny Śląska Wrocław. Jesteśmy #BliżejSportu i sprawdzamy, jak spisywał się Bukowski w drugoligowych rezerwach.

O Bukowskim pisaliśmy na łamach naszego portalu, kiedy trafił do Wrocławia.
W barwach Śląska otrzymał możliwość sprawdzenia się na poziomie eWinner 2. Ligi. Wystąpił w 10 meczach, z czego aż 6 razy wybiegał na murawę w podstawowym składzie. Bukowski to środkowy pomocnik, który dostawał jednak szansę także w obronie. Dobra dyspozycja w rezerwach zaowocowała zaproszeniem na trening pierwszego zespołu WKS-u.
Każdy piłkarz ma dbać o siebie i być gotowym. Odpowiednie przygotowanie, mental i nastawienie mogą spowodować, że zawodnik przeskoczy dwa poziomy rozgrywkowe – mówił na jednej z pierwszych konferencji prasowych, Jacek Magiera.
Magiera nie boi się stawiać na młodzież. Przekonał się o tym chociażby Konrad Poprawa, który z miejsca stał się ulubieńcem wrocławskich kibiców i mówi się o jego transferze do Legii Warszawa.
Swoje szanse mogą dostawać także Olivier Wypart, czy Szymon Krocz. Ostatnio w zespole WKS-u, w pierwszym składzie, zadebiutował Szymon Lewkot.
Jacek Magiera pokazuje, że chce szukać alternatyw i udowadnia – na przekór poprzednikowi, że z wrocławskiej młodzieży można czerpać garściami.
Filip Macuda
foto: Krystyna Pączkowska

Szpital tymczasowy przy Rakietowej działa już 7 tygodni. Jak funkcjonuje?

Poprzedni artykuł

STUDIO FAKTY – Rafał Dutkiewicz: „Jeszcze nigdy po roku 1990 polska polityka nie była tak wyzbyta z myślenia, jak dzisiaj” [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.