W samym środku nowy (ok. godz. 2:00) wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy włamywali się do jednego z zaparkowanych pojazdów. Natychmiast pojechali na osiedle Szczepin, gdzie potwierdził się fakt kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego.

Prawidłowa reakcja zaniepokojonej mieszkanki, która to była świadkiem tego przestępstwa przyspieszyła działania funkcjonariuszy. Po dotarciu na miejsce stwierdzili, że w pojeździe wybita jest tylna szyba i widoczne są ślady przeszukiwania wnętrza auta. Niestety sprawcy, chwilę przed przyjazdem policjantów, oddalili się z miejsca włamania. Mundurowi niezwłocznie rozpoczęli działania poszukiwawcze.

Już po kilku chwilach zatrzymani zostali przez policjantów mężczyźni podejrzani o przestępstwo. Można to zobaczyć na filmiku udostępnionym przez Policję. Przy jednym z mężczyzn znaleziono schowane pod odzieżą przedmioty, mogące posłużyć do dokonania włamania. Był to m.in. „wybijak” do szyb z pręta zbrojeniowego, kombinerki, łamak, nóż, dwa klucze samochodowe oraz latarkę. Przy drugim natomiast, ujawniono nóż z ostrzem długości blisko 30 centymetrów, kominiarkę oraz gaz pieprzowy.

Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Sprawdzenia potwierdziły, że łupem złodziei padły elektronarzędzia, których wartość pokrzywdzony oszacował na ponad 1500 zł.

Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie spędzili noc. Następnie usłyszeli zarzuty w związku z popełnieniem przestępstwa kradzieży z włamaniem. Grozić im może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności, o czym zdecyduje sąd.

Poprzez: KMP Wrocław

Śląsk… WKS Śląsk! – podsumowania i plany [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Wrocławskie licea w krajowej czołówce – ogólnopolski ranking szkół średnich

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.