Grzegorz Schetyna Lubin
Fot. Facebook/Grzegorz Schetyna

Wczoraj w Lubinie rodzina zmarłego Bartosza S. spotkała się z posłami Grzegorzem Schetyną i Piotrem Borysem oraz adwokat Renatą Kolerską. „Cała Polska widziała, co stało się w Lubinie i cała Polska żąda wyjaśnień” – mówił na wczorajszej konferencji prasowej Grzegorz Schetyna. W sobotę również odbył się kolejny protest pod lubińską komendą policji. Była to pokojowa godzinna demonstracja zorganizowana przez partię Razem, nie doszło do żadnych zamieszek.

WNIOSEK O PONOWNĄ SEKCJĘ ZWŁOK BARTOSZA S.

Rodzice zmarłego 6 sierpnia 34-letniego lubinianina złożyli wniosek o drugą sekcję zwłok w Łodzi. Przypomnijmy, że dolnośląska prokuratura odmówiła najbliższym dostępu do dokumentów. W obawie o zarzut stronniczości śledczych i prokuratury na Dolnym Śląsku, sprawę przeniesiono do Łodzi. Już we wtorek, 17 sierpnia rodzina Bartosza S. ma otrzymać od prokuratury w Łodzi wszystkie materiały, w tym protokół sekcji zwłok i oględzin.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi zapewnia, że dostarczy nam wszystkie materiały, rozpozna wnioski dowodowe i udostępni nam wymagane dokumenty – poinformowała wczoraj adwokat Renata Kolerska.

GRZEGORZ SCHETYNA W LUBINIE: CAŁA POLSKA ŻĄDA WYJAŚNIEŃ

– Nie może być tak, że wezwanie patrolu policyjnego kończy się tragedią i śmiercią. Cała Polska widziała, co stało się w Lubinie i cała Polska żąda wyjaśnień – mówił Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna

Fot. Facebook/Grzegorz Schetyna

Zwróciliśmy się do marszałek Sejmu o zwołanie Komisji ds. Administracji i Spraw Wewnętrznych. Ona odbędzie się we wrześniu w budynku polskiego parlamentu. Dziś chcemy zagwarantować, że tutaj nic nie zostanie schowane pod dywan. Wszystkie przyczyny zostaną wyjaśnione – kwestia podejmowania decyzji, interwencji policji, tego wszystkiego co zdarzyło się po tym feralnym piątku, tego wymaga od nas elementarna przyzwoitość i opinia publiczna – dodał Grzegorz Schetyna.

PROTEST CZŁONKÓW PARTII RAZEM POD KOMENDĄ POLICJI W LUBINIE

Wczoraj w Lubinie odbył się także kolejny protest pod budynkiem komendy policji. Członkowie partii Razem z okręgu legnicko-jeleniogórskiego zorganizowali wczoraj w Lubinie pokojową demonstrację w związku ze sprzeciwem wobec okoliczności w jakich doszło do śmierci Bartosza S. Podczas sobotniego zgromadzenia obyło się bez zamieszek. Protestujący mieli ze sobą transparenty, wykrzykiwali hasła sprzeciwiające się przemocy ze strony policji – Żądam, żeby osoby, które przyczyniły się do tego, że Bartka z nami dzisiaj nie ma, za to odpowiedziały – skandował jeden z uczestników.

RAZEM LEGNICA

Fot. Facebook/Razem Legnica/Eugeniusz Zgirski

Fot. Facebook Grzegorz Schetyna/Facebook Razem Legnica

Świat, jaki znamy, miał nie istnieć – w 1920 roku Polska zatrzymała inwazję komunizmu

Poprzedni artykuł

Słaba gra i słaby wynik. Śląsk Wrocław 0:0 Górnik Łęczna

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. A Pan Grzegorz Schetyna zapomniał, jak na górników i w akcji “widelec” wysyłał policjantów z bronią głatkolufową, armatkami wodnymi, pałami… A co wtedy mówił ówczesny premier Pan Donald Tusk, że kto podnosi rękę na policję, to tak jakby podnosił na rząd…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.