WiadomościWideo/Galerie

Lori – zwierzę zagrożone – we wrocławskim ZOO bezpieczne [VIDEO]

1

Wrocławski Ogród Zoologiczny dba nie tylko o swoich mieszkańców, ale i o zagrożone gatunki zwierząt. Dlatego, wraz z fundacją DODO cyklicznie organizuje spotkania podczas których uczestnicy mają okazje za symboliczną kwotą wesprzeć wymierające zwierzęta, a przy okazji wiele się o nich nauczyć.

Warsztaty cieszą się sporo popularnością i mają swoich wiernych fanów. Podczas spotkań zapraszani są goście specjalni, którzy prowadzą wykłady mające na celu poszerzenie wiedzy o zagrożonych gatunkach. Mówi nam o tym Anna Mękarska – specjalistka w dziedzinie ochrony zwierząt wrocławskiego ZOO.

Tym razem do Wrocławia zawitał František Příbrský, który większą część roku spędza na ochronie Lory’s. W rozmowie z Wrocławskimi Faktami mówi: większą część roku spędzam pracując na Sumatrze w Indonezji, gdzie staram się chronić Lori. Te zwierzęta na wyspie są sprzedawane nielegalnie. Zbudowaliśmy centrum opieki dla skonfiskowanych Lori z tej sprzedaży. Edukujemy aktywistów i społeczność. Wszystko odbywa się ze wsparciem europejskich ogrodów zoologicznych.

Na czym dokładnie polega problem? Karolina Przyjemska-Kowalewska z wrocławskiego ZOO opowiada o porażających motywach traktowania Lori. Opowiada na przykład o tym, żeby zwierzę było jeszcze bardziej bezbronne… wyrywa się mu zęby. Na koniec kilka słów od prawdziwego pasjonata o tym, dlaczego warto cyklicznie brać udział w warsztatach. Krzysztof Kulik mówi o tym, jak ważny jest szacunek dla zwierząt i szerzej dla środowiska naturalnego, w jakim toczy się nasze życie. Zobacz nasze video.

Spotkania edukacyjne we wrocławskim ZOO mają przede wszystkim funkcje dydaktyczną. Najbliższe takie spotkanie zaplanowane jest na 15 listopada br. Będzie poświęcone faunie Afryki, aby nawiązać do 5-lecia wrocławskiego Afrykarium. Ich uczestnicy dobrze się bawią i nie brakuje im tematów do rozmów. Wrocławskie ZOO uczy przez zabawę, a to jest dobre połączenie, dzięki któremu ludzie – szczególnie młodzi – dowiedzieli się jak dbać o zagrożone gatunki zwierząt.

Przypomnijmy, że podczas naszych dotychczasowych odwiedzin we wrocławskim ZOO poznaliśmy już daniela mezopotamskiegomanule , kotika afrykańskiego , dzioborożca palawańskiego oraz likaony. Mamy nadzieję na kolejne spotkania w naszym ogrodzie zoologicznym.

Dariusz Nowakowski

Dzisiaj i jutro przed nami moc wrażeń sportowych

Poprzedni artykuł

Najstarsza oaza zieleni we Wrocławiu – zaplanuj jesienny spacer po Parku Brochowskim [FOTO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] Przypomnijmy, że podczas naszych dotychczasowych odwiedzin w ZOO poznaliśmy już daniela mezopotamskiego, manule, kotika afrykańskiego, dzioborożca palawańskiego oraz likaony i lori. […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.