SZCZEPCIObus, czyli autobus-mobilny punkt szczepień MPK, wciąż odwiedza kolejne punkty Wrocławia. W najbliższych dniach zatrzyma się pod trzema różnymi uczelniami. Zaszczepić się w nim jednak może każdy – nie tylko studenci.

Wraz z nowym rokiem akademickim uczelnie powróciły do stacjonarnego trybu prowadzenia zajęć. We Wrocławiu więc znów licznie pojawili się żacy.

  Wizyty SZCZEPCIObusa na kampusach mają ułatwić przyjęcie szczepionki studentom, którzy nie mieli okazji zaszczepić się w swoich rodzinnych miejscowościach – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Wiele osób studiuje w trybie niestacjonarnym, więc w sobotę (9 października) mobilny punkt szczepień będzie czekał na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego. Już w tygodniu, w poniedziałek, pojawi się natomiast Politechnice Wrocławskiej – na boisku przed budynkiem T-16, a we wtorek przy Akademii Wojsk Lądowych. 

SZCZEPCIObus jednak wciąż dostępny jest dla każdego. Nie trzeba być studentem, by przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19 w autobusie zaparkowanym na uczelnianym kampusie. Jeżeli ktoś np. mieszka lub pracuje blisko jednej z uczelni, przy której pojawi się mobilny punkt szczepień wrocławskiego MPK, również może skorzystać z okazji do zaszczepienia się.

W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończony 18 rok życia, wziąć ze sobą dokument (dowód osobisty czy paszport) i… ustawić się w kolejce do autobusu. Podawane są także szczepionki Pfizer-BioNTech, z których mogą korzystać również dzieci w wieku 12–15 lat (o ile przyjdą z rodzicem lub opiekunem prawnym) oraz 16–17 lat (o ile przyjdą z podpisanym przez opiekunów kwestionariuszem). Osoby uprawnione do szczepienia trzecią dawką także mogą zgłaszać się do SZCZEPCIObusa.

Autobus-mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

Sobota 9 października 2021r.

9:00 – 15:00 Uniwersytet Ekonomiczny (Komandorska 118-120)

Poniedziałek 11 października 2021r.

10:00 – 15:00 Boisko przed budynkiem Politechniki Wrocławskiej T-16 (Wittiga 4)

Wtorek – 12 października 2021r.

10:00 – 15:00 Akademia Wojsk Lądowych

TVN nowym domem skoków! Wielkie zmiany. Czy na plus? [FELIETON]

Poprzedni artykuł

Przebudowa ulicy Pięknej wchodzi w kolejny etap – skrzyżowanie wyłączone z ruchu

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.