Od 13 lipca 2024 r. Wrocław stał się centrum artystycznej aktywności w ramach pierwszego etapu projektu Lelenfant. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy młodych artystów z różnych stron świata, obejmuje warsztaty, występy i wymianę kulturową.
Projekt odbywa się równolegle na trzech wrocławskich osiedlach: Kowale, Nowy Dwór i Złotniki. Zgromadził dzieci i młodzież z różnych krajów, np. Maroka, Gambii, Tanzanii, Gruzji, Indii czy Polski, którzy wspólnie pracują w podgrupach nad przygotowaniem trzech spektakli pełnych pasji i kreatywności. Uczestnicy projektu Lelenfant zaangażowani są w intensywne warsztaty artystyczne, które odbywają się w różnych lokalizacjach Wrocławia. Pod okiem doświadczonych instruktorów, młodzi artyści rozwijają swoje umiejętności w dziedzinie teatru, tańca i muzyki. Wspólna praca nad spektaklami to nie tylko okazja do nauki, ale również do nawiązania nowych przyjaźni i wymiany kulturalnej. Efekty tej współpracy będą prezentowane podczas nadchodzących wydarzeń.
Przegląd finałów pierwszego etapu odbędzie się w poniedziałek 22 lipca o godz. 17:30 w Centrum Kultury Nowy Pafawag. W trakcie tego wydarzenia zaprezentowane zostaną trzy spektakle będące efektem tygodniowych warsztatów. Profesjonalna scena, pełne oświetlenie i oprawa dźwiękowa zapewnią niezapomniane wrażenia zarówno dla widzów, jak i dla uczestników. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są dostępne w sprzedaży online: https://biletyna.pl/event/sector/id/1139428.
Zwieńczeniem całego projektu Lelenfant będzie widowisko „Siła Przyjaźni”, które odbędzie się we wtorek i środę 30 i 31 lipca. To wyjątkowe przedstawienie, będące podsumowaniem całej pracy i wysiłku uczestników, zaprezentuje efekty współpracy międzynarodowej oraz niezapomniane chwile spędzone podczas projektu. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia zostaną ogłoszone wkrótce. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic do udziału w nadchodzących wydarzeniach.
Przyjdźcie, by wspólnie celebrować młodą sztukę, międzynarodową współpracę i niezapomniane chwile, które pozostaną z nami na długo. Kluczem do zrozumienia finałowego spektaklu jest otwartość nie tylko na różne kultury, ale przede wszystkim na to, że w tej różnorodności możemy odnajdywać podobieństwa, wspólne zachwyty i troski – mówi reżyserka tegorocznego finału Mary Sadowska-Łakomy.
- Projekt Lelenfant organizowany jest przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja i dofinansowany ze środków Gminy Wrocław oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Komentowane 1