fot. Panthers Wrocław

Przełomowa wiadomość dla sympatyków futbolu amerykańskiego. Zdobywca Super Bowl dołączył do drużyny Panthers Wrocław. Trzykrotnie cieszył się z najważniejszego futbolowego tytułu jako asystent, a raz zdobył go z Denver Broncos jako szkoleniowiec. Teraz pomoże zdobyć tytuł zespołowi ze stolicy Dolnego Śląska, która walczy w europejskiej lidze (EFL).

Gary Kubiak to rozgrywający Denver Broncos w latach 1983-1991. Na najważniejsze trofea czekał jednak do czasów trenerskich. Czterokrotnie triumfował w finale Super Bowl. Pierwszy raz w 1995 roku jako asystent w San Francisco 49ers. Później dwukrotnie w tej samej roli w Denver Broncos w latach 1998 i 1999. Jako główny szkoleniowiec udało mu się zdobyć najważniejsze trofeum w 2016 roku.

Pozyskanie doświadczonego szkoleniowca nie oznacza jednak, że zasłużony Jakub Samel przestanie pełnić funkcję głównego trenera. 60-letni Kubak ma mu pomagać prowadzić drużynę.

– Gary Kubiak jest bez wątpienia jednym z najlepszych i najbardziej uznanych trenerów w NFL. Ma na koncie cztery zwycięstwa w Super Bowl i oczywiście ogromne doświadczenie jako koordynator ofensywy i główny trener najlepszych drużyn na świecie – czytamy wypowiedź Jakuba Samela na stronie ELF.

Pożar samochodu na S8 z Oleśnicy do Wrocławia! Droga zablokowana w obu kierunkach [WIDEO]

Poprzedni artykuł

Sztylka: “Gretarsson jednym z kandydatów. Trzymałem kciuki za Magierę by objął reprezentację. [WYWIAD]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.