Miłośnicy latania z pewnością ucieszą się z tej wiadomości. Węgierskie linie lotnicze WizzAir, które także świadczą swoje usługi we wrocławskim porcie lotniczym, otwierają nową bazę w Burgas. Połączenia dotyczyć będą siedmiu krajów.

Powstanie tymczasowej letniej bazy w Burgas to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie na podróże w sezonie wakacyjnym na malownicze bułgarskie wybrzeże. Rozwijamy naszą działalność w Bułgarii, oferując kolejne możliwości podróży w przystępnych cenach – informuje menadżer ds. komunikacji korporacyjnej Andras Rado.  WizzAir poinformował, że bilety są już w sprzedaży, a nowe trasy (Dortmund, Liverpool, Eindhoven, Kijów, Poznań, Turku i Tel Awiw) obsługiwać będzie nowy samolot Aribus A320.

Czy to koniec nowości? Nie! 20 czerwca ruszy linia Wrocław-Split. To ważne miejsce na turystycznej mapie Chorwacji od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, także wśród Polaków. Czy dzięki temu ruchowi, jeszcze więcej Polaków zdecyduje się na wypoczynek w urokliwym kurorcie położonym nad Morzem Adriatyckim? Połączenie będzie realizowane raz w tygodniu – w niedzielę – zgodnie z harmonogramem: wylot z Wrocławia o godzinie 17:30, lądowanie w Splicie o godz. 19:10; wylot ze Splitu o godz. 19:50, lądowanie we Wrocławiu o godz. 21:30. W systemie rezerwacyjnym online przewoźnika są dostępne bilety. Ceny zaczynają się od 121 zł za podróż w jedną stronę.

Latem Polacy na nowo odkrywali Chorwację. Był to bardzo popularny kierunek. Wiele osób pojechało tam na wakacje samochodem. W tym roku, z uwagi na nowe połączenie lotnicze, Chorwacja może być jeszcze bardziej zachęcająca – przewiduje prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś. W tegorocznym letnim rozkładzie prawdopodobnie znajdzie się także inna nadmorska miejscowość w Chorwacji – Zadar. To z kolei kierunek z siatki lotów taniej linii Ryanair. Pierwsze loty zapowiedziane są na lipiec.

Wiele wskazuje na to, że letni rozkład lotów z Wrocławia będzie bogaty w kierunki i urozmaicony. O to ze wszystkich sił stara się zarówno Port Lotniczy Wrocław, jak i linie lotnicze, które coraz śmielej mówią o wznawianiu połączeń.  Wraz z przewoźnikami intensywnie pracujemy nad rozkładem. Na pewno znajdą się w nim popularne kierunki wakacyjne na południe Europy. Nie zabraknie połączeń obsługiwanych przez przewoźników sieciowych do międzynarodowych portów przesiadkowych, z których skorzystają też osoby podróżujące służbowo. Będą także czartery do znanych i lubianych kurortów – zapowiada wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Letni rozkład lotów zacznie obowiązywać pod koniec marca. Obecnie w planie są takie kierunki od tanich linii lotniczych jak m.in. Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Burgas, Londyn, Oslo, Kijów, Zadar i Split. Rozkład uzupełnią połączenia od przewoźników sieciowych oraz kierunki czarterowe. Lista może się zmieniać, więc na ostateczną trzeba jeszcze trochę poczekać. Dwie ostatnie nowości wprowadzone przez Wizz Air – Split i Burgas – pozwalają mieć nadzieję, że kierunków będzie przybywać.

Pierwsza taka podstawówka w Polsce – poważne szanse na międzynarodową edukację w Szkole Podstawowej 108

Poprzedni artykuł

Gorący weekend – dla WKK

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.