Wyjątkowy spektakl pirotechniczny wykonany przez najlepszych światowych specjalistów w dziedzinie pirotechniki artystycznej. Tysiące ładunków, kilometry kabli i perfekcja wykonanego widowiska zagwarantują ogromne emocje.

Ta zapowiedź organizatorów Międzynarodowych Pokazów Pirotechniki i Laserów World Laser Show we Wrocławiu przyciąga zainteresowanie. Impreza jednak wisiała na włosku. Prezydent Jacek Sutryk zaledwie kilka dni temu swoje zastrzeżenia formułował wprost: Potępiam ten pokaz i podejmę wszystkie możliwe działania prawne by do pokazu, w formule zaproponowanej przez organizatora, nie doszło.

Już wiadomo, że zgoda prezydenta została jednak wydana. 29 czerwca br. wrocławianie i goście miasta mają zobaczyć spektakularne widowisko plenerowe na Polach Marsowych. Jak wyjaśnili urzędnicy ratusza organizator uzyskał pozytywne opinie Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, pogotowia oraz Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Nie było więc podstaw prawnych do odmowy wydania zgody na pokazy. Plac, na którym będzie „epicentrum” widowiska jest własnością Akademii Wychowania Fizycznego, która wynajęła teren. Ratusz zapowiada, że trakcie imprezy eksperci od akustyki z Politechniki Wrocławskiej będą prowadzić monitoring natężenia emisji dźwięku.

W trakcie wrocławskiego World Laser Show widzowie zobaczą przede wszystkim dwa 30-minutowe spektakle. Pierwszy, pt. „Prophecy”, to ogromny pokaz i widowisko laserowe pełne tajemnic, magii i legendy. Niesamowita i porywająca muzyka, przepiękne efekty świetlne oraz ogromne pirotechniczne show. Drugi, pt. „Armageddon” ukaże potęgę żywiołów i wielką eksplozję.  Gościem specjalnym wieczoru będzie „Golden Life” – zespół legenda, działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce i poza jej granicami.

Ponadto organizatorzy zapowiadają, że będzie to największe widowisko pirotechniczne w Polsce od wielu lat. W programie zaplanowano spektakularne i potężne pokazy laserowe, niesamowity Teatr Ognia. Widzom mają być zapewnione idealnie dopasowany dźwięk do całego widowiska oraz koncerty i muzyka na żywo. W strefie imprezy będzie funkcjonować miasteczko piwne i gastronomia. Ze względów bezpieczeństwa teren w pobliżu imprezy zostanie ściśle ograniczony z ruchu pieszego i samochodowego. Przy terenie imprezy dostępne będą płatne parkingi.

Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów – World Laser Show – sobota – 29 czerwca 2019 – 18:00 – Pola Marsowe (Aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35) – Wrocław

Zrównoważony budżet, duży poziom inwestycji – samorząd wojewódzki po bilansie za rok 2018

Poprzedni artykuł

To była bitwa dwóch cywilizacji – zobacz rekonstrukcję zdarzeń sprzed kilkuset lat

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. Ogromne emocje będą niewątpliwie dla psów i innych zwierzaków. Oczywiście ci, co przywiązują psy do drzew w lesie mają to w nosie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.