Na Jagodnie uruchomione zostało nowe publiczne przedszkole. Są jeszcze wolne miejsca.
Placówka dla 125 maluchów funkcjonuje przy ul. Drabika we Wrocławiu. Nowe przedszkole „Lama” znajduje się na parterze budynku. Mieści się w nim 5 w pełni wyposażonych, klimatyzowanych sal oraz pomieszczenia administracyjno-służbowe.
Dużym atutem naszego przedszkola jest wykształcona i kreatywna kadra, jak i szeroka oferta zajęć dodatkowych. Chcemy, by nauka w naszej Lamie pozwalała rozwijać potencjał każdego malucha. Zapisy prowadzone są przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Można także zapisać dziecko osobiście w placówce przy ul. Drabika 91 – mówi prywatny inwestor prowadzący przedszkole Andrzej Zalewski.
W latach 2019-2024 we Wrocławiu utworzono 6021 nowych miejsc przedszkolnych, w tym 1525 w przedszkolach miejskich i 4496 w przedszkolach prowadzonych przez inne organy. Obecnie we Wrocławiu budowane są m.in.:
- Zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Zwycięskiej (budowane przez miasto). Będzie to nowoczesne, 8-oddziałowe przedszkole dla 200 maluchów. Placówka za blisko 90 mln złotych, zostanie uruchomiona we wrześniu 2026 r.
- Przedszkole przy pl. Piłsudskiego (budowana przez prywatnego inwestora). W budynku po Centrum Kultury Agora (wykupionym przez prywatną spółkę) budowane jest publiczne przedszkole na ok. 120 miejsc. Planowane otwarcie w 2025 r.
Z roku na rok zwiększa się liczba miejsc we wrocławskich przedszkolach. A to dzięki temu, że w kolejnych rejonach miasta powstają nowe placówki. Zarówno te budowane przez gminę, jak i przez inwestorów prywatnych w ścisłej współpracy z miastem. Takim przykładem jest publiczne przedszkole „Lama”, które uruchomione zostało na początku listopada przy ul. Drabika 91.
We Wrocławiu od lat sprawdza się model współpracy z inwestorem zewnętrznym, który buduje przedszkola, a miasto dofinansowuje ich funkcjonowanie. Prowadzone są one na tych samych zasadach, co placówki gminne. Podstawowe opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu są również takie same. Placówki powstają przede wszystkim tam, gdzie jest duże zapotrzebowanie na nowe miejsca przedszkolne. Dzięki temu od kilku lat prawie wszystkie dzieci dostają się do przedszkola pierwszego wyboru już w pierwszym etapie rekrutacji – podkreśla Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UMW.
Poprzez: UM Wrocław