WiadomościWideo/Galerie

Łagodne i jadowite – dwie helodermy już można bezpiecznie podziwiać [VIDEO]

0

Nasza kamera we wrocławskim ZOO, a to oznacza dobre wieści! Na świat przyszły dwie zagrożone wyginięciem jaszczurki helodermy meksykańskiej.

Wyróżnia je ciekawa kolorystyka, a także to, że są jadowite. Właśnie fakt, że helodermy meksykańskie są silnie jadowite powoduje ich zwalczanie na masową skalę. W przeciwieństwie do jadowitych węży podczas ukąszenia helodermy toksyna nie jest uwalniana od razu. Wydziela się dopiero w chwili mocnego nacisku mięśni szczęki. Żywi się głównie jajami ptaków, gryzoniami czy dużymi owadami.

Jednak zwierzę nie jest agresywne, ale przed agresją broni się bardzo skutecznie – zapewnia dyrektor ogrodu zoologicznego we Wrocławiu Radosław Ratajszczak. Jak wygląda ich obecność w ogrodzie mówi nam Magdalena Fabiszewska-Jerzmańska – na co dzień opiekunka jaszczurek. W przyszłości nowi mieszkańcy wrocławskiego ZOO opuszczą je, aby założyć swoje rodziny, gdzie indziej. Zobacz nasze video.

Rozmnożenie tego gatunku to ogromny sukces wrocławskiego ogrodu zoologicznego i jego pracowników, którzy starają się zapewnić zwierzętom jak najlepsze warunki.

Dariusz Nowakowski

Betard Sparta Wrocław rozpoczyna sezon wysokim zwycięstwem w PGE Ekstralidze

Poprzedni artykuł

Od odważnej awangardy i improwizacji po mainstream – Jazztopad Festival

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.