Chwilę przed godz. 23.00 uwagę policjantów z Ołbina przykuł kierujący osobowym autem, który pomimo panującego zmroku poruszał się bez włączonych świateł.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania mające na celu przerwanie tej niebezpiecznej jazdy i sprawdzenie czym jest ona podyktowana. Policjanci przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierującemu polecenie zatrzymania się, które ten zlekceważył, kontynuując jazdę. Policjanci w dogodnym momencie wyprzedzili pojazd, zajechali mu drogę i uniemożliwili dalszą podróż.

Funkcjonariusze podbiegli do zatrzymanego pojazdu, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Mundurowi zauważyli, że kierujący nie korzysta z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, ale jak się po chwili okazało, popełnione wykroczenia to jego najmniejsze zmartwienia i na pewno nie one były powodem ucieczki. Pierwszym z nich był zapewne wypity wcześniej alkohol. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało ponad 1.5 promila tej substancji w jego organizmie. W myśl obowiązujący przepisów jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów i kilkukrotnie podawał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane. Kiedy policjanci ustalili personalia mężczyzny, wyszło na jaw, dlaczego mężczyzna wprowadzał ich w błąd. Nie miał on bowiem uprawnień do kierowania pojazdami i był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Spotkanie z ołbińskimi policjantami zakończyło się przewiezieniem 28-latka do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Powiedzieć, że mężczyzna miał wiele na sumieniu to tak jakby nic nie powiedzieć. Całość sporządzonej dokumentacji z interwencji została przekazana do sądu, który to zadecyduje jakie konsekwencje poniesie lekkomyślny kierujący. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Niebezpieczna jazda została przerwana przez wrocławskich policjantów, a kierujący na szczęście nikomu nie wyrządził krzywdy.

Poprzez: KMP Wrocław

PILNE! #szczepimysię – przedłużamy rejestrację na szczepienia dla nauczycieli

Poprzedni artykuł

Będą nowe przystanki kolejowe w aglomeracji wrocławskiej – taki jest wynik konsultacji publicznych

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.