12 lutego to dzień, na który od dawna czekała kulturalna Polska. Do instytucji kultury wraca publiczność.

Wypełnienie sal nie będzie mogło przekroczyć co prawda 50 % pojemności, jednak to namiastka wracającej (?) normalności. Sprawdziliśmy, które z wrocławskich instytucji otwierają się właśnie 12 lutego. Oto lista:

  • Dolnośląskie Centrum Filmowe – „Na rauszu” reż. Vinterberg, „Sound of Metal’ reż. D.Marder
  • OH Kino – między innymi film „Skłodowska” w reż. M. Satrapi
  • Narodowe Forum Muzyki – VIII Symfonia L. von Beethovena
  • Wrocławski Teatr Lalek – w repertuarze: „Plama”, „Afrykańska przygoda”, „Zostań moim przyjacielem”, „Babcia na jabłoni”

Dzień później, czyli w sobotę otwarcie dwóch kolejnych instytucji: Kina Nowe Horyzonty (w nim chociażby „Metamorfoza ptaków” w reż. C. Vasconcelos, ale i „Palm Springs”, reż. M. Barbakowa) i Teatru Sceny Kamienicy (koncert „Lata 20&30 – czyli coś ze świata retro – Eugeniusz Bodo, Sława Przybylska, Jan Kiepura, Mieczysław Fogg i Jan Kiepiura!

Czwartek (18.02) to dzień, w którym do żywych wrócą Teatr Muzyczny Capitol (długo wyczekiwany „Lazarus” w reż. J. Klaty, z muzyką Davida Bowiego) i Wrocławski Teatr Współczesny (tutaj zaczniemy „Miejskim pasterzem”.

Za tydzień – 19 lutego – ponownie zawitamy w mury Opery Wrocławskiej (pierwsze spektakle na żywo skupią się na twórczości Adolphe’a Adama – „Giselle”), zaś najpóźniej, bo 25 lutego otwarty zostanie dla publiczności Wrocławski Teatr Pantomimy. Tutaj królować będzie…nomen omen „Królowa. Baśń podwórkowa.” – premiera na zewnątrz!

Grafika: pixabay.com

Gorący weekend – dla WKK

Poprzedni artykuł

Sport, zabawa i dobroczynność – „Parasol” Wrocław kuźnią młodych piłkarzy

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.