zdjęcia: https://fb.com/MichalJarosPL & https://fb.com/roman.szelemej

W środowisku Platformy Obywatelskiej trwa agitacja wyborcza i walka o wpływy. Politycy szykują się bowiem do głosowania, które wyłoni nowego szefa regionu. Wśród kandydatów wymienia się Michała Jarosa z Wrocławia oraz prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. To jeden z nich zajmie miejsce Grzegorza Schetyny, który pełni obowiązki przewodniczącego do czasu wyborów władz regionalnych.

Michał Jaros jest posłem od trzech kadencji. Po wyborach w Karpaczu należał do tzw. frakcji Jacka Protasiewicza. Po rozłamie w partii odszedł do Nowoczesnej. Potem jednak decyzję zmienił i z Nowoczesnej powrócił do PO.

Drugi z kandydatów to Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Jego kandydaturę wspiera prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. W ostatnim czasie o Szełemeju było dość głośno w związku z jego wyrzuceniem ze szpitala w Wałbrzychu. Więcej na ten temat pisaliśmy: TUTAJ!

Zmiany kadrowe w strukturach PO rozstrzygną się 23 października. Poznamy wówczas 16 liderów regionalnych. Odbędą się też wybory na niższych szczeblach, ale to w regionach w Platformie Obywatelskiej jest najwięcej władzy, a regionalni liderzy są najbardziej rozpoznawalni.

Przed kościołem znaleziono zwłoki 54-letniego księdza

Poprzedni artykuł

#VolleyWrocław przegrał w Kaliszu

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.