Pandemia nie przeszkodziła w przyznaniu nagród poetyckich SILESIUS. W tym roku wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: Książka roku, Debiut i Całokształt pracy twórczej.

Laureat nagrody za całokształt pracy twórczej znany był już cztery miesiące temu. Tym razem jury w składzie: Andrzej Zawada, Anna Kałuż, Tomasz Kunz, Karol Maliszewski, Joanna Orska, Andam Poprawa i Justyna Sobolewska wyróżniło Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego. To twórca uznany i szanowany za niezwykle oryginalny język poetycki. Poeta otrzymał nagrodę ufundowaną przez miasto Wrocław – 100 tys. złotych i okazałą statuetkę Silesiusa.

Książką roku 2020 został „Kalendarz Majów” pióra Konrada Góry, który otrzymał 50 tys. złotych, zaś debiutantem roku okrzyknięto Jakuba Pszoniaka, autora tomu „Chyba na pewno”. Otrzymał on 15 tys. złotych.

Warto zaznaczyć, że gala, na której przyznano Literacką Nagrodę Europy Środkowej ANGELUS, o czym pisaliśmy w naszym portalu, i Wrocławską Nagrodę Poetycką SILESIUS była najważniejszym momentem trwającej od 3 października Jesieni we Wrocławiu Mieście Literatury. Wydarzenie to zapowiadaliśmy w naszym portalu.

Świadczenie dla osób represjonowanych z powodów politycznych i działaczy opozycji antykomunistycznej – przysługuje od 15 października 2020

Poprzedni artykuł

Festiwal Samochodowych Nowości – najnowsze auta z całego świata w jednym miejscu

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.