fot. ITD

Wczoraj informowaliśmy o uchybieniach jakie ITD wykazało w pojazdach podwykonawcy MPK Wrocław. Przypomnijmy, że 10 dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych. Prezes miejskiego przewoźnika wydał oświadczenie i poinformował o podjętych działaniach.

Krzysztof Balawejder poinformował nas, że po uzyskaniu informacji o wynikach kontroli odbył rozmowę z kierownictwem firmy Michalczewski. Dodał także, że większość autobusów odzyskała już dowody rejestracyjne.

CZYTAJ TAKŻE: ITD zatrzymało 10 dowodów rejestracyjnych. Autobusy nie nadawały się do przewozu pasażerów

oświadczenie Prezesa MPK Wrocław:

W związku z kontrolą Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzoną w firmie Michalczewski sp. z o.o. informuję, że niezwłocznie po uzyskaniu informacji o jej wynikach odbyłem rozmowę z kierownictwem firmy. Wezwałem je do przedstawienia pisemnych wyjaśnień każdego stwierdzonego przypadku uchybień. W przyszłym tygodniu spotkamy się osobiście, by podsumować te działania.

Należy dodać, że zdecydowana większość wozów firmy Michalczewski (8 z 10), których stan został zakwestionowany, już dziś odzyskała dowody rejestracyjne. Podkreślam ponadto, że każdy przewoźnik odpowiada indywidualnie za stan techniczny swojego taboru i spoczywa na nim obowiązek przestrzegania ustaw i przepisów regulujących jego prace.

Krzysztof Balawejder

Prezes MPK Wrocław

Mały piesek wypadł z auta w trakcie jazdy. Za kierownicą pijany 57-latek

Poprzedni artykuł

Są już wyniki sekcji zwłok 54-letniego księdza znalezionego przed kościołem

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.