Na działce należącej do Klubu Ślęza na wrocławskich Kłokoczycach (Psie Pole – Zawidawie) powstanie wielofunkcyjny obiekt trengowy dla sportów lekkoatletycznych. Koszt inwestycji jest wstępnie szacowany wstępnie na ok. 50 mln zł.

List intencyjny o współpracy przy budowie hali podpisano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Sygnatariuszami są: Gmina Wrocław, klub Ślęza Wrocław oraz przedstawiciele Polskiego i Dolnośląskiego Związku Lekkoatletycznego. Podpisanie listu intencyjnego umożliwia rozpoczęcie prac projektowych i rozpisanie przetargów.

Połowa kosztów inwestycji ma pochodzić z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Drugą połowę sfinansują solidarnie marszałek województwa i prezydent Wrocławia.

Obiekt ma być budowany na 8-hektarowej działce Ślęzy, niedaleko Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i wyjazdu na Warszawę. Do dyspozycji sportowców i trenerów ma być gotowy za 2 lata.

Obecnie na Dolnym Śląsku nie ma zadaszonej hali lekkoatletycznej. Sportowcy muszą wyjeżdżać na treningi do innych miast albo za granicę. Prezes klubu Katarzyna Ziobro-Franczak ma już przygotowaną koncepcję całego kompleksu dla sportowców i mieszkańców. Hala ma być wyposażona m.in. w treningową bieżnię lekkoatletyczną, skocznię w dal, do trójskoku, skoku wzwyż i o tyczce, a także boisko do halowych gier zespołowych, trybuny na tysiąc widzów oraz pomieszczenia do fizjoterapii, rehabilitacji i odnowy biologicznej.

Namiot w domu, a w namiocie… – zaskoczenie było pełne

Poprzedni artykuł

Z fałszywą szkolną legitymacją – zamiast być w Szczecinie, chowała się we Wrocławiu

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. Krytej pływalni nie będzie. LIPA!!!!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.