Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było jednym z powodów zdarzenia drogowego, do którego doprowadził mężczyzna.
W miejscowości Gaszowice doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki BMW, 31-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego doprowadził do kolizji. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, nałożony na niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów, był nadal aktywny.
W wyniku zdarzenia 31-latek doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala w stanie niezagrażającym życiu. Mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Opisane zdarzenie jest kolejnym przykładem brawury i lekkomyślności na drodze. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o odpowiedzialne i rozważne zachowanie za kierownicą. Prędkość należy dostosowywać do warunków panujących na drodze. Zła pogoda, śliska nawierzchnia, ograniczenia widoczności – to wszystko wymaga zmniejszenia prędkości i zwiększenia ostrożności.
Kierowała autem mając sporo alkoholu we krwi.
Na ulicy Krotoszyńskiej w Cieszkowie policjanci z milickiego Wydziału Ruchu Drogowego wykonując czynności służbowe w ramach działań pod nazwą „Trzeźwość” zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą samochodem osobowym marki Opel. Za kierownicą siedziała 39-letnia mieszkanka Zdun z sąsiedniego województwa wielkopolskiego. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u kobiety zawartość, aż 2.2 promila alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i uniemożliwili jej dalszą jazdę. Pojazd, którym kierowała zgodnie z obowiązującą procedurą trafił na policyjny parking.
Zapewne sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie. Kobieta musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi związanymi z kierowaniem samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych na drodze. Alkohol wpływa negatywnie na zdolności psychofizyczne, takie jak koordynacja ruchowa, reakcje, koncentracja i ocena sytuacji. To prowadzić może do nieprzewidywalnych zachowań na drodze i ewidentnie zwiesza ryzyko zaistnienia poważnych w skutkach zdarzeń.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl