Koszykarski Śląsk

Śląsk Wrocław pokonał w ćwierćfinale Energa Basket Ligi Trefl Sopot 83:81 i awansował do półfinału Energa Basket Ligi! Wrocławianie ćwierćfinał wygrali 3:1.

 

– Gratuluję Treflowi, bo w całej serii mieliśmy naprawdę jakościowego przeciwnika. Sopocianie to bardzo dobry zespół pełen wartościowych zawodników, z dobrym trenerem i świetną organizacją. Myślę, że zasłużenie znaleźli się w play-offach i także mogli awansować do półfinału albo nawet dalej. My jednak wygraliśmy zasłużenie; w play-offach zawsze patrzę na ilość kwart wygranych w serii, a tych mieliśmy aż 12 z 16. To pokazuje, że nasz awans nie jest przypadkiem. Prowadziliśmy przez 37 minut i zasłużenie gramy dalej – mówił po meczu trener WKS-u, Oliver Vidi.

Turniej finałowy Energa Basket Ligi odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim Początek zmagań 13 kwietnia. Śląsk w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Zastal Zielona Góra – Spójnia Stargard. W niej po trzech meczach 2:1 prowadzi Zastal.

Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław 81:83 po dogrywce (13:23, 24:18, 12:17, 19:10, 13:15)

Skład Śląska: Gibson 15, Wójcik 2, Dziewa 11, Jovanović 16, Gabiński 1 oraz Stewart 4, McCauley 11, Gordon 0, Szlachetka 10, Tomczak 0, Żeleźniak 0, Ramljak 13

Trener: Oliver Vidin

Filip Macuda
foto: wks-slask.eu

MPK napełni brzuchy seniorom spółki i lekarzom

Poprzedni artykuł

Gitarowy Rekord Świata jednak w czerwcu. Gitarzyści spotkają się na Pergoli i w sieci

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.