fot. MPK Wrocław

Do czwartku (27.05) z pojazdów miejskiego przewoźnika znikną strefy wydzielone, zwane też strefami bezpieczeństwa lub buforowymi. Pasażerowie autobusów i tramwajów znów będą mogli korzystać z siedzeń znajdujących się przy kabinie prowadzącego oraz z pierwszych drzwi.

— Robimy to w ślad za zniesieniem części epidemicznych restrykcji i wzrostem liczby podróżnych, który z tego wynika. Chcemy zapewnić naszym pasażerom (a ich liczba ostatnio wzrosła) więcej miejsca do bezpiecznego i wygodnego podróżowania. — informuje MPK Wrocław.

To możliwe dzięki poprawie sytuacji epidemicznej w Polsce, związanej m.in. z coraz większą liczbą zaczepionych osób. Demontaż taśm i tabliczek wyznaczających strefy wydzielone już się rozpoczął. Pojutrze nie będzie ich już w żadnym tramwaju ani autobusie.

Również pojutrze włączone zostaną tzw. gorące przyciski. — Wracamy do zawieszonej na czas największego zagrożenia zasady, że na przystankach drzwi otwierają pasażerowie, za pomocą odpowiedniego klawisza odpowiednio w lub na pojeździe. — dodaje MPK.

Gorące przyciski zostały wprowadzone na prośbę podróżnych. Dzięki niej drzwi otwierają się tylko wtedy, kiedy ktoś akurat chce przez nie przejść. Latem umożliwia to sprawniejszą pracę klimatyzacji. W porze mrozów zapobiega uciekaniu nagrzanego powietrza.

W pojazdach MPK nadal obowiązują obostrzenia. Limit osób mogących przebywać w pojeździe (50% wszystkich miejsc siedzących i stojących). Ponadto obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa w autobusach i tramwajach!

Arboretum Leśne w Stradomii nieopodal Sycowa przyciąga licznych odwiedzających [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Innowacyjne i przepyszne opakowania jadalne – BreadPack z Polski

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.