KulturaWiadomościWideo/Galerie

Koncert z okazji urodzin Hendrixa i Leszka Cichońskiego – ostatnie szlify [WIDEO]

0

Już dzisiaj o godzinie 20:00 w Starym Klasztorze odbędą się urodziny Jimiego Hendrixa i Leszka Cichońskiego. Dla miłośników gitarowych brzmień to pozycja obowiązkowa. O godzinie 18:00 odbędą się również darmowe warsztaty dla miłośników gry na gitarze.

Będzie można usłyszeć przeboje największego gitarzysty wszech czasów, nie zabraknie tez rockowych i bluesowych hitów z lat siedemdziesiątych. Na scenie pojawią się specjalni goście m.in. Sebastian Riedel, Jose Torres, David Price, Łukasz Łyczkowski – finalista The Voice of Poland, a także gitarzyści, którzy rozpoczynali swoją edukację od podręcznika Cichońskiego „Blues-Rock Guitar Workshop”: Adam Fulara, grający techniką tapping na dwóch gryfach jednocześnie i Maciej Czemplik.
Okazja do spotkania z tymi gitarzystami jest również specjalna – tym roku mija bowiem 30 lat od wydania przez Leszka Cichońskiego kursu „Blues-Rock Guitar Workshop” , który stał się Biblią rockowej gitary wśród fanów tego pięknego instrumentu. Właśnie jesienią 1991 roku miała miejsce premiera tego podręcznika na Międzynarodowych Targach muzycznych “Intermedia” we Wrocławiu. Kariera wielu znanych gitarzystów jak Robert “Drężmak” Drężek z Luxtorpedy, Adam Fulara, Krzysztof Kawałko, a nawet rosyjski wirtuoz Roman Miroshnichenko, zaczęła się właśnie podręczników i warsztatów prowadzonych przez Cichońskiego. Adam Fulara poprowadzi  warsztaty przed koncertem o godzinie 18.00. Wstęp na warsztaty jest wolny
Dla uczestników Gitarowych Rekordów Guinnessa z lat ubiegłych przygotowane będą ulgowe bilety wstępu na koncert.
Koncert i warsztaty są okazją do reaktywacji Festiwalu „Guitar Workshop”, którym miał dwie edycje w latach 90. – Jimi Hendrix odszedł od nas 51 lat temu. W ciągu zaledwie trzech lat stworzył muzykę, która zmieniła Świat. Jest mu więc za co dziękować. To właśnie Hendrix zainspirował mnie do stworzenia największego dziś święta gitarowego na świecie – dzięki Jimiemu od 19 lat tysiące gitarzystów spotyka się we Wrocławiu, cieszymy się razem muzyką, a co najważniejsze – przeżywamy ją razem. Hendrix urodził się 27., a ja 25 listopada. Zapraszam wszystkich na nasze wspólne urodziny do Starego Klasztoru w ramach 3. Edycji Guitar Workshop Festival – mówi Leszek Cichoński.

Postępująca dominacja Rosji nad Białorusią – ważny komunikat rzecznika koordynatora służb specjalnych

Poprzedni artykuł

Te kosmetyki są naturalne i wyglądają jak ciasteczka! Amerykańska marka Nectar otworzyła pierwszy sklep w Europie [WIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.