Zespół Neony wystąpił w centrum Wrocławia, zachowując dystans i przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Barierę ochronną pomiędzy muzykami, a zgromadzoną widownią utworzyła szyba Centrum Innowacji Przejście, będącego filią Miejskiej Biblioteki Publicznej.

– Wykorzystując przejście podziemne na ul. Świdnickiej, prowadzącej na wrocławski rynek, chowając się za szybami Centrum Innowacji „Przejście”, rozstawiliśmy sprzęt i zaczailiśmy się na niczego nieświadomych przechodniów – mówi Paweł Prochota z agencji NITROmgmt, wspierającej młodych, niezależnych artystów.

Koncert rozpoczynał się w momencie, gdy w przejściu pojawiali się przechodnie i trwał zaledwie jeden utwór. „Publiczność” rozchodziła się we wcześniej obrane kierunki, zespół znikał za ciemną szybą, a życie w przejściu Świdnickim wracało do normy. Kilka takich sesji umożliwiło na przeprowadzenie happeningu bez tłumów, które w dzisiejszych czasach mogłyby okazać się niebezpieczne.

Rockowy zespół Neony ma na koncie trzy albumy: „Niewolnicy weekendu”, „Uniform” oraz ostatni krążek „Teraz”, który ukazał się 12 listopada 2019. Muzycy, którzy tworzą tę formację współpracują także ze znanymi artystami: Krzysztofem Zalewskim, Jamalem czy Eweliną Lisowską.

Piotr Krejner

Dotacje dla NGO przyznane przez Miejską Konserwator Zabytków

Poprzedni artykuł

Policja poszukuje 11-letniego Bartłomieja Drahynicza

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.