Na horyzoncie weekend, Wszystkich Świętych i Zaduszki. To wyzwanie przed wrocławskim MPK, o czym informowaliśmy we wczorajszym serwisie video naszego portalu.

Problemem jest niewątpliwie ułatwienie wrocławianom przemieszczania się po mieście i docierania do nekropolii miejskich, ale jednocześnie zachowanie reżimu sanitarnego związanego z epidemią. Jak wygląda plan komunikacyjny na 1 listopada, a także okres 2 – 6 listopada?

1 listopada
  • Linia A
    Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).
  • Linia K
    W godzinach 9:00 – 20:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
  • Linia N
    W godzinach od 8:00 do 20:00 wszystkie kursy do pętli przy ulicy Litewskiej i z powrotem do Petrusewicza będą realizowane przez Cmentarz Kiełczowski.
  • Linia 118
    W godzinach od 8:00 do 20:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.
  • Linia 123
    W godzinach od 9:00 do 18:00 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut wg specjalnego rozkładu.
  • Zmiana organizacji ruchu na ulicy Morwowej:
    W związku z wprowadzeniem jednego kierunku ruchu na ulicy Morwowej, autobusy linii 100 i 136 od przystanku „Tarnogaj” do przystanku „Gaj-pętla” będą kursowały objazdem przez ulicę Tarnogajską, Armii Krajowej i Bardzką do Świeradowskiej z pominięciem przystanku „Złotostocka”. W kierunku przeciwnym trasa dla linii 100 i 136 pozostaje bez zmian.
  • Zmiana statusu przystanku:
    Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych posiada status przystanku stałego.
  • Zmiany lokalizacji przystanków:
    przystanek tramwajowy nr 10605 „Kleczkowska” w kierunku Osobowic zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kleczkowską na przystanek autobusowy nr 10705.
  1. przystanek autobusowy nr 23002 „most Osobowicki” zostanie przeniesiony na przystanek autobusowy nr 23102 (przystanek linii 129), natomiast tramwajowy pozostaje bez zmian;
  2. autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Osobowickiego, na ulicy Osobowickiej będą zatrzymywały się tylko na przystanku przy Bramie Głównej Cmentarza Osobowickiego i przy moście Osobowickim.
  3. autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Milenijnego będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach w ciągu ulicy Osobowickiej;
  4. na ul. Grabiszyńskiej autobusy jadące w kierunku centrum będą zatrzymywały się na dodatkowym przystanku „Grabiszyńska (cmentarz II)”, zlokalizowanym przy peronie tramwajowym na wysokości drugiej bramy Cmentarza Grabiszyńskiego.
Specjalne linie tramwajowe:
  • Linia E1 Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice / Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów
  • Linia E2
    Krzyki – Powstańców Śląskich – Świdnicka – pl. Teatralny – Widok – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wlkp. – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice / Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny – Świdnicka – Powstańców Śląskich – Krzyki
  • Linia E3
    Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wlkp. – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice / Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wlkp. – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska – Piastowska – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno
  • Linia E4
    Kromera – Kromera – mosty Warszawskie – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice / Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – mosty Warszawskie – Kromera – Kromera
  • Linia E5
    Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Krakowska – Opolska – Księże Małe / Księże Małe – Opolska – Krakowska – Traugutta – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
  • Linia E6
    Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów / Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno
  • Linia E7
    Pilczyce – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) / Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Pilczyce
  • Linia E8
    Gaj – Świeradowska – Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice / Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska – Bardzka – Świeradowska – Gaj
  • Linia E9
    Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – Hubska – Bardzka – Świeradowska – Gaj / Gaj – Świeradowska – Bardzka – Hubska – Pułaskiego – Małachowskiego – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)
  • Linia E10
    Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Kujawska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice / Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Małachowskiego –Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)

Linie E1, E2, E3, E4, E5, E6, E7 i E8 kursują z częstotliwością co 10 minut w godz. 8:00 – 18:00 oraz co 20 minut w godz. 18:00 – 20:00.

Linie E9 i E10 kursuje z częstotliwością co 20 minut w godz. 8:00 – 20:00.

  • Linia 301
    Solidarności – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Rybacka – Zachodnia – Legnicka – Niedźwiedzia – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
    Dworzec Nadodrze / Dworzec Nadodrze – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Niedźwiedzia – Legnicka – Zachodnia – Rybacka – pl. Solidarności
  • Linia 307
    Jerzmanowo (Cmentarz I) – Jerzmanowska – Żernicka – Zemska – Rogowska – Strzegomska – Klecińska – Grabiszyńska – Oporów / Oporów – Grabiszyńska – Klecińska – Strzegomska – Rogowska – Zemska – Żernicka – Jerzmanowska – Jerzmanowo (Cmentarz I)
  • Linia 322
    Nowy Dwór (pętla) – Rogowska – Strzegomska – Gubińska – Chociebuska – Hermanowska – Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa – Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego – Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska –
    Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz / Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Rondo Szomańskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Koszalińska – Hermanowska – Chociebuska – Gubińska – Strzegomska – Rogowska – Nowy Dwór (pętla)
  • Linia 334
    Brochów – Chińska – Centralna – Konduktorska – Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka – Kamienna – pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska – Krucza – Inżynierska – Rondo Woźniaka – Aleja Pracy – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II) / Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Hallera – Aleja Pracy – Rondo Woźniaka – Inżynierska – Krucza – Zaporoska – pl. Powstańców Śląskich – Kamienna – Bardzka – Bardzka (Cmentarz) – Buforowa – Konduktorska – Centralna – Chińska – Brochów
  • Linia 335
    Kozanów – Kozanowska – Pilczycka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most
    Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz / Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Pilczycka – Kozanowska – Kozanów
  • Linia 336
    Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Klecińska – Gądowianka – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – Bałtycka – Kamieńskiego – Kamieńskiego (pętla) / Kamieńskiego (pętla) – Kamieńskiego – Bałtycka – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Gądowianka – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II)
  • Linia 350
    Pawłowice (Widawska) – Widawska – Pawłowicka – Azaliowa – Przedwiośnie – Bora- Komorowskiego – Irkucka – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Wilanowska – Jana III Sobieskiego – Dobroszycka – Bierutowska – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz / Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Bierutowska – Jana III Sobieskiego – Wilanowska – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Irkucka – Bora-Komorowskiego – Przedwiośnie – Starodębowa – Pawłowicka – Widawska – Pawłowice (Widawska)

Linie 301, 307, 334, 350 kursują z częstotliwością co 15 minut w godz. 8:00 – 18:00 oraz co 30 minut w godz. 18:00 – 20:00.

Linie 322, 335, 336 kursują z częstotliwością co 10 minut w godz. 8:00- 15:00, co 15 minut w godz. 15:00-18:00 oraz co 30 minut w godz. 18:00 –
20:00.

2 – 6 listopada 2020 r. (poniedziałek-piątek):
  • Linia A
    Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).
  • Linia K
    W godzinach 9:00 – 17:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
  • Linia 121
    W godzinach od 9:00 do 14:00 linia będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut.
  • Linia 319
    W godzinach od 9:00 do 14:00 utrzymane zostaną kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska (Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.
  • Zmiana statusu przystanku:
    Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych posiada status przystanku stałego.
Specjalne linie tramwajowe:
  • Linia E1
    Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice / Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów

Linia kursuje z częstotliwością co 15 minut w godz. 9:00 – 14:00 oraz co 24 minuty w godz. 14:00 – 17:00.

Na wszystkich liniach specjalnych obowiązują następujące bilety:
  • BILETY JEDNORAZOWE
    a) 3,40 zł – normalny, 1,70 zł – ulgowy
  • BILETY CZASOWE
    a) 15-minutowy: 2,40 zł – normalny, 1,20 zł – ulgowy
    b) 30-minutowy: 3,00 zł – normalny, 1,50 zł – ulgowy
    c) 60-minutowy: 4,40 zł – normalny, 2,20 zł – ulgowy
    d) 90-minutowy: 6,00 zł – normalny, 3,00 zł – ulgowy
    e) 24-godzinny: 11,00 zł – normalny, 5,50 zł – ulgowy
    f) 48-godzinny: 20,00 zł – normalny, 10,00 zł – ulgowy
    g) 72-godzinny: 26,00 zł – normalny, 13,00 zł – ulgowy
    h) 168-godzinny:46,00 zł– normalny, 23,00 zł – ulgowy
  • BILETY OKRESOWE
    a) imienne
    b) na okaziciela
    c) aglomeracyjne
    d) semestralne.
Komunikacja kolejowa:
  • Dodatkowo do Cmentarza Osobowickiego można dojechać pociągiem do stacji Wrocław Różanka.
  • Dodatkowo do Cmentarza Grabiszyńskiego można dojechać pociągiem do stacji Wrocław Grabiszyn.
  • Posiadając bilet okresowy zakodowany na URBANCARD lub legitymacji studenckiej: imienny na wszystkie linie i wszystkie linie normalny, na okaziciela na wszystkie linie i wszystkie linie normalne oraz bilety czasowe: 24-godzinne, 48-godzinne, 72-godzinne, 168-godzinne – można podróżować bez dodatkowych opłat wszystkimi pociągami Regio spółki PolRegio i pociągami osobowymi spółki Koleje Dolnośląskie na terenie miasta Wrocławia.

Samorząd nie powinien zajmować się kwestiami ideologicznymi – dzisiaj rada miejska Wrocławia rozpatruje projekt apelu przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego / AKTUALIZACJA 2: 29.10.2020 – 15:05

Poprzedni artykuł

Powierzchnie biurowe nadal polem aktywnego biznesu – jednak widać lekki spadek – Wrocław nadal w czołówce

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] będą jeździć nieco rzadziej. Szczegółowy plan kursów MPK w okresie od 1 do 6 listopada br. zamieszczaliśmy w naszym portalu. O szczegółach mówi prezes MPK Krzysztof Balawajder. Zobacz nasze […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.