Fot. Facebook/Piotr Borys

Wczoraj Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych miała zaopiniować wniosek Koalicji Obywatelskiej o przedstawienie, podczas posiedzenia Sejmu, informacji o trwających postępowaniach w sprawach śmierci trzech młodych mężczyzn po interwencjach policjantów na Dolnym Śląsku. Na przełomie lipca i sierpnia w ciągu tygodnia dwie osoby zmarły we Wrocławiu, a jedna w Lubinie. Na komisji jednak nie pojawili się przedstawiciele policji i MSWiA.

Posiedzenie komisji rozpoczęło się we wtorek, 28 września o godzinie 10. Dotyczyło ono trzech przypadków śmierci młodych mężczyzn bezpośrednio po interwencji policji – 34-letniego lubinianina – Bartosza, 29-letniego Łukasza i 25-letniego Dmytra, mieszkających we Wrocławiu.

Wczorajsza komisja miała rozpatrzyć i zaopiniować wniosek Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej o przedstawienie na posiedzeniu Sejmu Informacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat działań podjętych przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci osób w trakcie interwencji dolnośląskich policjantów oraz działań dyscyplinarnych podjętych wobec funkcjonariuszy przeprowadzających przedmiotowe interwencje.

W komisji, oprócz pełnomocników rodzin oraz najbliższych Bartosza i Łukasza, uczestniczył Piotr Borys. Poseł KO od początku mocno zaangażowany w sprawę Bartosza Sokołowskiego, nie krył swojego oburzenia w związku z brakiem obecności przedstawicieli rządu i policji. Twierdził, że to absolutny skandal, a na swoim oficjalnym Facebooku napisał – Brak mi słów i nie wiem co powiedzieć rodzicom, którzy jechali dziś 1200 km, by wyjaśnić przyczyny śmierci swoich synów po interwencji Polskiej Policji na Dolnym Śląsku.

Mariusz Gosek (PiS) zwrócił uwagę na to, że na posiedzeniu komisji „co najmniej powinien być obecny komendant wojewódzki policji”. – Ja państwa przepraszam, jako przedstawiciel parlamentu, obozu koalicji rządzącej – powiedział.

Wiesław Szczepański (Lewica), przewodniczący komisji powiedział, że postarają się uzgodnić taki nowy termin posiedzenia, żeby odpowiadał wszystkim stronom.

Jak poinformował wczoraj pełnomocnik rodziny Sokołowskich, w ciągu najbliższych dni, opinia publiczna otrzyma szczegółowe ustalenia z sekcji zwłok przeprowadzonej za granicą. Do tematu wrócimy.

 

Kolejny marsz, kolejny paraliż remontowanego miasta? Jacek Sutryk z patronatem

Poprzedni artykuł

Nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą biura posłów Nowej Lewicy

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. Rząd wprowadza neo komunizm, tak więc zomo powraca

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.