Wyczekiwany remont placu zabaw został już zakończony. W obrębie ulic: Kluczborskiej, Żeromskiego, Nowowiejskiej i Barlickiego Zarząd Zasobu Komunalnego wykonał zupełnie nowe miejsce do rekreacji i odpoczynku dla okolicznych mieszkańców.
Zanim przebudowano część podwórka przy ul. Barlickiego projektantka przygotowała trzy koncepcje zagospodarowania terenu. Najmłodsi w czasie konsultacji społecznych zgłaszali swoje uwagi i wybrali najciekawsze elementy wyposażenia spośród zaproponowanych. Na nowym placu zabaw dzieci będą teraz wspinać się na piramidę linową, robić fikołki na trampolinie a także bawić się na zjeżdżalni. Na konsultacjach dzieci zaskoczyły wszystkich chęcią zabawy na trzepaku. Okazało się, że i z tą potrzebą można sobie poradzić. Projektantka zaproponowała drążki o dwóch różnych wysokościach, które imitują trzepak
i pozwalają w bezpieczny sposób bawić się dzieciom.

Wyremontowana przestrzeń będzie także służyć młodzieży. Wykonawca zbudował dla nich mini boisko z piłkochwytami. Zamontował tam bramkę do piłki nożnej oraz kosz do gry w koszykówkę. Piłki będą odbijać się po nawierzchni wykonanej z masy EPDM, która jest bezpieczna dla użytkowników szczególnie, gdy zdarzy im się upadek. Przewidziano też miejsce dla dorosłych, którzy będą mogli odpocząć w cieniu na nowych ławkach. Do wyboru są cztery ławeczki z oparciem i trzy młodzieżowe bez oparcia.

Ważnym elementem zakończonej inwestycji są nasadzenia oraz pielęgnacja istniejącej zieleni. Wzdłuż budynków od strony ul. Nowowiejskiej wykonano pas zieleni, który pozwoli stłumić dźwięki dobiegające z placu zabaw. Na wyremontowanym terenie została zaprojektowana zieleń wysoka i niska. Przy istniejących drzewach rośnie już nowa trawa wraz z Tawułą van Houtte’a. W części północnej posadzone są trzy grusze drobnoowocowe, a wśród nich m.in. barwinek pospolity, irga Dammera oraz forsycja pospolita.
Oczywiście nowym roślinom musimy dać trochę czasu, aby się ukorzeniły i urosły. Wcześniej z Funduszu Osiedlowego powstało na wnętrzu oświetlenie ledowe, które rozświetli także nowy plac zabaw. Na podwórku uporządkowaliśmy też wcześniej miejsce zbiórki odpadów komunalnych. Mieszkańcy mają teraz do dyspozycji wygodne w użytkowaniu, szczelne pojemniki na śmieci.
Koszt budowy placu zabaw wynikający z umowy to prawie 490 tys. zł.
Ołbiński plac zabaw to trzecia inwestycja kierowana do dzieci, jaką wykonał Zarząd Zasobu Komunalnego w tym roku. Wczesną wiosną do użytku została oddana nowo zagospodarowana przestrzeń dla najmłodszych oraz dla starszych użytkowników u zbiegu ul. Pszennej i Jęczmiennej. Plac zabaw na Przedmieściu Świdnickim to szereg różnorodnych urządzeń zabawowych, które urozmaicają czas okolicznym maluchom. Na terenie zostało także wydzielone miejsce na siłownię plenerową, na której znajdują się urządzenia do ćwiczeń oraz stół do tenisa stołowego. Ciekawostką na tym placu zabaw jest drewniana skrzynia do przechowywania zabawek oraz specjalna ławeczka dla mam karmiących. Całość oczywiście została wykończona nowymi nasadzeniami.

Kolejny plac zabaw został wykonany na jednym z nadodrzańskich podwórek w kwartale pl. Strzelecki, ul. Łowiecka, ul. bp. Tomasza Pierwszego i pl. Staszica. Okoliczne dzieci z niecierpliwością czekały na koniec remontu. Zarząd Zasobu Komunalnego zakończył prace w lipcu, a najmłodsi mogli spędzić wakacyjne dni bawiąc się na nowo zagospodarowanym terenie, który został przygotowany właśnie dla nich. Ciekawe urządzenia zabawowe zostały ustawione na różnobarwnej i bezpiecznej macie EPDM amortyzującej upadki. Przestrzeń zyskała też urozmaiconą zieleń, która ożywia wnętrze.

Zarząd Zasobu Komunalnego zapowiada już kolejne remonty podwórek, na których powstaną też palce zabaw. To wnętrza na Nadodrzu, Ołbinie, Grabiszynku czy Szczepinie.
Informacja prasowa: Zarząd Zasobu Komunalnego