We wrześniu funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali kolejne 7 miejsc na Dolnym Śląsku. Zabezpieczono 25 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie ponad 27 tys. złotych. Kontrole odbywały się we współpracy z funkcjonariuszami policji.

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu prowadzą czynności zwalczające nielegalny hazard. We wrześniu 2021 roku skontrolowali lokale znajdujące się na terenie powiatu wrocławskiego, oławskiego, lwóweckiego, świdnickiego oraz Legnicy, Lubina i Głogowa. W kilku przypadkach funkcjonariusze KAS wykonywali czynności przy współudziale funkcjonariuszy policji z Oławy, Głogowa i Legnicy.

W kontrolowanych punktach ujawniono łącznie 25 nielegalnych automatów do gier oraz środki pieniężne w kwocie 27 440 złotych. Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty.

Za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Po Wrocławiu przyszedł czas na Kraków. Olga Tokarczuk z tytułem honoris causa na UJ

Poprzedni artykuł

Łabędź zatrzymany przez policję na Wzgórzu Partyzantów. WIDEO [TYLKO U NAS]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.