Uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 1 w Sycowie zwyciężają w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym FIRST LEGO LEAGUE 2021. To międzynarodowy turniej robotyki i automatyki mobilnej skierowany do uczniów w wieku od 9 do 16 lat.   

Młodzi programiści uplasowali się na 1. miejscu w kategorii „Core Values” oraz  na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Uczniowie przygotowywali się przez dwa tygodnie do finału Międzynarodowego Konkursu Informatycznego FIRST LEGO LEAGUE 2021. Zespół z Sycowa był jedną z dziewięciu drużyn które przeszły  do ścisłego finału z całej Polski.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy badawczej, skonstruowanie robota oraz zaprogramowanie go tak aby w czasie  2,5 minuty wykonał jak najwięcej zadań umieszczonych w instrukcji. Robota należało zaprogramować w języku Lego Mindstorms EV3. Komisja oceniała także  zaangażowanie oraz współpracę całego zespołu.

Skład zespołu „Stefan Team”: Paweł Urbański, Jan Piórkowski, Szymon Peter, Hanna Hoja, Hanna Kuźmicz, Maja Bugała, Gabriela Szura, Maja Sternal, Zuzanna Guder.

Opiekunami są Katarzyna Piórkowska i Izabela Noczyńska-Drozd

Piotr Krejner

Wrocławscy policjanci potrafią już udzielić pomocy czworonożnym współpracownikom

Poprzedni artykuł

Wzdłuż ul. Swobodnej powstaje nowa droga rowerowa

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.